Oldal: 2 / 17 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (170) összesen

Téma: Vario (és egyéb scale) helikopterek

Senior Member
    Hozzászólás
    196

Vario (és egyéb scale) helikopterek

Sziasztok!

Idézet mkgy eredeti hozzászólása
    Shuttle-ra érdemes a gyári Hirobo kasznik közül választani, sajnos azonban ezek borsos áron kaphatók, és ez az ár nincs összhangban az élethűségét tekintve.
    Jani!

A fenti idézetben foglalt teljes mértékben igaz! A TT Raptorokhoz (azoknál is inkább az 50-es és attól felfelé) is lehet kapni gyári TT kasznikat (pl. Ecureuil, MD530), de még azokon is érdemes sokat alakítgatni (szegecselés kialakítása, egyéb krosszériára szerelt elemek, pl. visszapillantó tükrök, kapaszkodók, kereső fényszórók, stb..., nyílván a kaszni "dekorálása" attól függ, hogy milyen gépet akarsz építeni), hogy igazán szép scale gépet kapjunk.
    Én személy szerint (ugyan nem fizetnek a reklámért nekem ) azért kedvelem a Vario-t, mert igen részletes kidolgzású kasznikat készítenek (persze pl. a szegecseléssel itt is foglalatoskodni kell...), es kívánság szerint lehet bele választani az ún. mechanikát. Tulajdonképpen ezt úgy képzeld el, mint a shuttle plus a kabinja nélkül. Általában elmondható, hogy lehet választani max. 3 féle mechanika közül ugyanazon kasznihoz (erts. Jet, benzines, metiles erőforrásokhoz). A jet mindig a legnagyobb és persze a legdrágább (a felszálló súly durván 15-25 kg között változhat). A benzines (amikben legtöbbször egy 23 ccm-es megpiszkált Zenoah motor az erőforrás) helik, már jóval kedvezőbb áron kihozhatók, míg a metilesek (Vario "Sky Fox", vagy "X-Treme" mechanika) egy tuningolt Raptor 90-es árából simán kijönnek.

Egyszóval (szerintem), ha igazi scale gépet szeretnél, ahogy én is, akkor ne költs a Shuttle-re ilyan célból, hanem csak tanulj meg vele repülni és inkább azt törd össze párszor, mint a scale gépet... Majd ha tudsz repülni és menteni (pl. rotálással), akkor fektess be egy komplett Vario-ba vagy Graupner-be (bár szerintem ez utóbbi kb. 20-30%-kal drágábban fog kijönni, mint ugyanaz Vario-ban)!

Üdv:
    Robi

Member
    Hozzászólás
    53

[quote]Szia Gabent!

Örülök, hogy írtál, meg annak is, hogy van Vario-s tapasztalatod! Megnéztem a JetRangert, tényleg szép! Gratulálok!
    A bell 47 G II-esed sky fox mechanikával szerelt? A mérete és a tömege alapján arra tippelnék? Lehetne kimondottan ezt a gépet repülni látni (persze csak, ha jobbra fordul az idő, vagy ha elkészültél a festéssel)? A cuccokat rendelted, vagy személyesen mentél ki Grafendorfba értük? Benzinesben érdemes-e gondolkodni, vagy az technikailag bonyolultabb, mint a metiles??? Üzemeltetni biztosan olcsóbb... (értsd metil ár -benzin ár viszonya). A jövőben, ha lenne rá mód egy személyes eszmecserére beneveznék!
    Még egszer köszi a bíztatást!
    Üdv: Robi

Szia rob
    Lemaradtam egy kicsit de, az enyém benzines méghozzá önindítóval. Semmi akadálya ,ha összeszerelem láthatod, majd úgyis írok róla. M&H-ba rendeltem a motort és a SAB lapátot a vario árának majdnem a feléért hozták.
    Kovács Gábor
    <br />gabent@freemail.hu

Member
    Hozzászólás
    53

[quote]Szép a gép gratulálok!
    Én valamit csinálnék az első plexivel, mert elég illúzió romboló hatása van az elektronika és a vezeték dzsungel látványának, továbba lecserélném a leszállótalpakat is eredetihez hűen, ha már scale akkor legyen megtévesztésig hasonló.

Szia csabcsa a Dakar ugyan elmaradt de ennek a helinek annyi köze van az igazi scale helihez mint a szépen, felemblémázott terepjáróknak az utcai változathoz a csomagtartóba utazó koffert, ne akarjunk berakni.
    Repüléskor viszont teljes az élmény amit nyújt, a talpak berepüléskor készült fotókon még nem láthatók de, azóta lecseréltem variora.
    Kovács Gábor
    <br />gabent@freemail.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    196

Idézet Gabent eredeti hozzászólása
    Szia rob
    Lemaradtam egy kicsit de, az enyém benzines méghozzá önindítóval. Semmi akadálya ,ha összeszerelem láthatod, majd úgyis írok róla. M&H-ba rendeltem a motort és a SAB lapátot a vario árának majdnem a feléért hozták.
    Szia Gábor!

Nagyon kíváncsi vagyok, úgyhogy hajrá, minél hamarabb álljon ssze gépezet!
    Már így látatlanban is tetszik nekem az "önindítós" megoldás! A Modell&Hobby-s rendelést részletezhetnéd, hogy tudták ilyen kedvező áron beszezni a szükséges cuccokat? Egyébként a kasznit is rajtuk közvetve rendelted?

Üdv: Robi

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Sziasztok!

Amennyiben jól emlékszem akkor ez az öníndítós motor egy Zenoah moci, amit úgy indítanak mint egy Verolexet, azaz dinamó kontra öníndító megoldással.
    Egyszerű és nagyszerű, némi többletsúlyt jelent csak és az akku tőltése is megoldott egy kalap alatt.
    Ha tévednék azért javítsatok ki!
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Member
    Hozzászólás
    53

Szia Gábor!

Nagyon kíváncsi vagyok, úgyhogy hajrá, minél hamarabb álljon ssze gépezet!
    Már így látatlanban is tetszik nekem az "önindítós" megoldás! A Modell&Hobby-s rendelést részletezhetnéd, hogy tudták ilyen kedvező áron beszezni a szükséges cuccokat? Egyébként a kasznit is rajtuk közvetve rendelted?

Üdv: Rob

Szia rob!

Nagy lendületet vett a Bell 47 G csak a saválló rácsos farok szerkezetet kell még egy kicsit megerősítenem, mert a rezonanciától néhány helyen elengedte a forrasztás, így végig forrasztom, nehogy porszórás után váljon el. Az egész gépet az M&H szállította, a kinti árakhoz közeli árat, mondtak a vario-ra. Tamás szólt hogy a motort az USA-ból a lapátok pedig a SAB-tól sokkal olcsóban tudja hozni.

Szia csabcsa!

A motor Komatsu Zenoah autó modell motor G 230RC vagy G260 RC, az önindító szabadon futós, melyet áttételeken keresztül egy Graupner 480 race villanymotor hajtja meg. Ugyan ilyen megoldással mükszik a Hirobo scale önindítója azzal a különbséggel hogy ott az indító boksz kombinált izitással is ellátja a metiles motort.
    Kovács Gábor
    <br />gabent@freemail.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    196

Sziasztok!

Most én kérek elnézést a kései reakcióért, de eddig a "salamon szigetek-i" vírussal voltam elfoglalva! Bár még most sem vagyok 100-as...

Örülök, hogy a Bell 47G jó úton halad a végkifejletig!
    Annak ellenére, hogy nem a Vario-tol jött a motor nem kellett sokat "hekkelni" rajta, hogy passzoljon a mechanikához? Ugyanis nekem is szöget ütött a fejembe, hogy effektíve nem a Vario-tól kellene a motort rendelni (Zen G230-as) közel 500 EUR-ért, ha meg lehet kapni pl. 280 USD-ért...??? Tehát ha, ugyanúgy rendelném a motort ahogyan te (a M&H-n keresztül), akkor milyen egyéb kellékek kellenének, hogy tökéletesen passzoljon a Vario által (az adott kasznihoz) kínált mechanikába???

Üdv:
    Robi

Member
    Hozzászólás
    53

Szia rob

A motort ugyan az a gyártó készíti. Viszont mivel ez igazából 1:5 autómotor kapsz pluszba légszűrőt, szerszámkészletet egy gyönyörű közbetétet, amiben a röpsúlyos kuplung van, ha ezt leszereled kész is a vario által forgalmazott motor.
    Kovács Gábor
    <br />gabent@freemail.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    196

Szia Gábor!

Nem láttam át a dokumentációkból egészen, hogy a mechanikához szükséges áttételek, farok kihajtás, kupplung, autorotációs fogaskerék, stb. megkapjuk-e a mechanika megrendelésével (mivel ez lenne a lényeg!)? :roll: Magyarul, ha a mechanikát motor nélkül megrendeled, akkor tényleg csak a motor (és persze a rotorfej) szükséges ahhoz, hogy működjön a gépezet? Valószínűleg érted, hogy mire gondolok...

Szerinted a ZG 23-as berántós indítása nem megfelelő, vagy az önindító pusztán kényelmi szempont volt?

Üdv:
    Robi

Ui: Ha ezen kívül, ha bárkinek (itt a fórumozók közül) van jó észrevétele, tapasztalata vagy hozzászólása, bármi, kérem írjon!!!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.834

Sziasztok.

Nekem egyszer volt egy ilyenem:

http://users.atw.hu/mjozsi/md500.wmv
    Fuck up

Oldal: 2 / 17 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz