Eredmény: 1 - 3 (3) összesen

Téma: Nosram Graphene LI-HV tapasztaltok

Senior Member
    Hozzászólás
    330

Nosram Graphene LI-HV tapasztaltok

Sziasztok!

Beszereztem pár ilyen akkut, de problémáim adódtak, így szeretnék érdeklődni, hogy csak én vagyok ilyen szerencsés vagy másnál is előfordultak gondok ezzel a típussal.
    A pontos típus Nosram Graphene 3 2s 8000mAh. 1C-vel töltöm őket, alulmerítve nem volt egyik sem. Az egyiknél a két cella közül az egyik szállt el, a másikat csütörtökön töltöttem, majd hétfőn mikor használni szerettem volna ez fogadott:
    https://kepkuldes.com/images/dcaec95...18d2a0d.th.jpg
    Az egyetlen tippem, hogy sima lipoként kéne kezelni őket és csak 4.20-re tölteni.

Van bárkinek tapasztalata ezekkel?

Köszönöm!
    üdv.: HSP

Senior Member Tomek88 logója
    Hely
    Komárom
    Telefon
    70 466 20 64
    Hozzászólás
    2.392
    Üdv!
    Alap : LIPO akksit nem tárolunk töltve! akár már egy nap alatt is károsodhatnak a cellák, megnő a belső ellenállás stb, 1C töltés rég a múlté egy jó akksinál. Storage fesz-re töltve tároljuk használat előtt töltünk. Legjobb ha kint a terepen töltünk-merítünk-töltünk... és így tovább. Simán töltünk 5+C-vel huzamosan akksik károsodása nélkül, és a belső ellenállás változás+ciklusok száma határozottan azt mutatja ez a legjobb megoldás eddig. Akár 3-4 éves 300+ tötésű akksik is gond nélkül bírják a full terhelést....
    Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!
    Synergy E7SE Beastx
    Synergy N5C Beastx
    Aurora 9

Senior Member
    Hozzászólás
    330
    Sajnos a töltő nem nagyon tudna 1C felett tölteni egy 8000mAh-ás akkut. Az eszköz 6 ilyen pakkot használ, így a helyszínre előzetesen töltve mennek. Nem ideális, ez tény. De nem gondolom, hogy 4-5 ciklus után a képen látható mértékben kéne puffadniuk.
    Nem melegszenek nagyon, de kisütés közben 30-40 fok körüli környezeti hőmérséklet okozhat ilyesmit?
    üdv.: HSP

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva