Oldal: 1 / 794 123451151101501 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (7932) összesen

Téma: Mátyásföldi reptér

Senior Member
    Hozzászólás
    919

Mátyásföldi reptér

Örömmel értesitek minden pesti és pest környéki modellezöt, hogy a mátyásföldi reptér -rendezett körülmények között- ujra megnyitja kapuit, bár ki elött.
    Szeretnénk sok új programot szervezni és megvalósitani. Bárkinek az ötletét szivesen fogadom.
    Ha még sohasem repülöztél és kedvet érzel hozzá, gyere nézz meg minket. Általában minden szombaton kint vagyunk (a hóhelyzet miatt most ez nem minden esetben igaz).
    Persze várjuk az "Öreg rókákat" is.

Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    355

Mátyásföldi reptér

Mit jelentenek a "rendezett körülmények" ?

Senior Member
    Hozzászólás
    919

Mátyásföldi reptér

Mátyásföld réges rég óta Budapest modellrepülö tere. Már akkor is az volt, amikor még orosz katonák kezében volt az irányitás, hiszen Takács Béla bá és a többiek már akkor is ezen a reptéren modelleztek.
    Tehát nagyon nagy múltra tekinthetünk vissza.
    Nagyon jó klub élet folyt itt, ami az idők során egy kicsit megkopott, és persze a szabályok is alul maradtak.
    Közösen megalkottunk egy szabályrendszert (osztrák, német,angol, amerikai mintára), amit sikeresen el is kezdtünk bevezetni. Így, ha bárki jön hozzánk tisztán láthatja, hogy mi hogyan játszunk. Ne gondoljatok itt valami nagy dologra, apró, egyszerű gondolatok ezek, ami a biztonságunkért és persze mások biztonságáért lettek kitalálva.
    El kell mondanom, hogy nagy baleset eddig sem volt és abban bizom, hogy ezután sem lesz, de mivel most már egyre többen leszünk nem árt, ha ezt a nem veszélytelen játékot szabályok közé szoritjuk.
    A legfontossabb persze az, hogy mindenki nagyon jól éreze magát amikor ezt a csodálatos sportot üzi.

Senior Member
    Hozzászólás
    420

Mátyásföldi reptér

Sziasztok!

Én is hallottam, hogy elég komoly szabályozás lesz Matyiföldön (táblázat a kristályfrekvenciáknak, külön kijelölt parkoló az autósoknak...stb). Ha valaki a szervezők közül olvassa, leirhatná egy összefoglalóban ezeket az apró dolgokat/változtatásokat, igy talán ismertebb lenne, könnyebb lenne a elfogadtatni. (Nem a reptéren szembesülnének vele).

Persze ez csak egy tipp

Üdv: Bedore

Administrator Dudkin logója
    Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.194

Mátyásföldi reptér

Kedves Bedore!
    Challenger sprottars szavait csak megerositeni tudom, egyenlore meg dolgozunk a szabalyozason, probalunk eddig latszolag bevalt kulfoldi mintakat elovenni, es az itthoni "oreg rokaktol" tanacsokat kerni, hogy s mint mukodott ez itthon a modellezes aranykoraban. Ez a folyamat sajnos egy kis idot vesz igenybe, ezert nem nyilvanosak meg a dokumentumok. Nagy csacsiag lenne reszunkrol valami olyasmivel eloallni, ami lehet, hogy tokeletesen alkalmatlan es betarthatatlan. De amint az anyag publikalhato allapotba kerul, megjelentetjuk itt is. Az elkeszulest akadalyozza egy kicsit ops: az is, hogy megereztuk a tavasz illatat, es mindenki veszett repuloepitesbe kezdett, hogy az elso par szep napos orat mar kint tolthessuk a repteren hiszen "modellezok vagyunk mi is, vagy mi a fene" :wink:

Senior Member Susitu1 logója
    Hely
    BP
    Hozzászólás
    2.144

Mátyásföldi reptér

NA akkor valaki elmondaná mi valósult meg, azon kívül, hogy nem látjuk a challengert repülni?????????????????????????????????????????? ?????????????????
    ???????????????? ?????????????????????????????????????????????????
    ??????????? ??????????????????????
    a DRÓNBÁRÓ

Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.194

Mátyásföldi reptér

Van frekitabla, ha nincs akkor az mar a koz hibaja... az autokkal nem all mindenki a kifuto szelere, ha igen, az az egyen hibaja.. nincsen egyszerre 8 gep a levegoben kozos megegyezes nelkul..

Ezek apro dolgoknak tunnek, de a "think globaly do localy" elvnek itt is kell mukodnie, kulonben megbta a lo az egeszet

Udv: Dud

Senior Member
    Hozzászólás
    974

dud!

Dud!
    Fuhur szavait olvasva, arra gondoltam, hogy biztosan félreértett! :lol:
    Azután, pedig arra, hogy a vele való beszélgetésem alatt sem változtattam a "stílusomon"! :lol:
    Csakhát.......amilyen az adjon Isten, olyan a Fogadj Isten!
    Egybknt. rendkívül kedves embert ismertem meg benne!!!!!!!!!!!
    Ugye érdekes, hogy addig "csak" az internet volt a "találkozásunk"
    színhelye!!!??? :shock: :idea:

De koncentrálva a hozzászólásodra!
    Fogalmazzunk egyértelműen! :lol:
    ad.1: Nincs frekitábla!!! Csak írogatás van, aminek(talán nem csak szerintem) nincs semmi gyakorlati haszna! ops:

ad.2: Jövő héten viszek majd Matyira, 1-2-3 igazi FREKI-TÁBLÁT!!!!
    olyat amilyet mindenütt használnak, hogy növeljék a biztonságot!
    Majd megkérdezzük a többiektől is: Mit szólnak hozzá???

ad.3:Néhányszor előfordultam, Matyiföldön, de 1-2 kivételtől eltekintve
    inkább a kifutó mellett álltak az autók(egy része)
    Biztosan furcsán hangzik, de én, a "renitens" mindig a távolabbi megállást
    "gyakoroltam", hidd el nem félelemből!

ad.4: Úgy tudom, mostanában, volt egy-két légibaleset. Sajnos 1-2
    jó kemény Magyar Forint pocsékba ment!
    Talán.....ez is bizonyítja, hogy nincs minden rendben a sokrepülős
    égibalettel :idea:

Hidd el Csenki Zoli, nem ellentmondani akartam Neked, vagy bárki másnak, csak a tényekről beszélek! :!:
    Egyáltalán nem szégyen, ha nem sikerül rögtön megoldani a problémákat!
    Lehet, hogy csak picit több elemzést ígényelt volna!
    Hidd el, nekem is kellett néhány 100 start, hogy függeszteni tudjam a
    röpcsimet!

Írtam már Neked, hogy a 4ütemüd, ami nekem is nagyon tetszik, külön-
    leges hatással volt(van) Rád :!: :lol: JÓ HATÁSSAL :lol: :!:
    Folytasdd! Légyszi, utaztass meg néhány jóbarátot...............
    hidd el még JOBB Barátok lesznek!
    Ha kibír a motorod, én is szívesen fölülnék rá!
    Utoljára......valami RIGA-mopeden rázódtam, de tudjuk, hogy azokból
    nem csak a 4 ütem hiányzik..... :lol:

üdv.: Juhász András..(alias:raid,challenger)
    ui.:Ja! Az a bizonyos "fotóügy" részemről felejtve! talán igaz sem volt!?
    Ha netán, törpikés-dulifuliságból kifolyólag megsértettelek volna....... ops:
    Magyarul, ha annak idején, túllőttem volna a "célon"....... ops:
    Elnézésedet kérem! :!:
    Raid F16-1:6,B300 32Kg tolóerő<br />Ami Valakinek még kisérlet, az lehet, hogy már Valakinek a múlt.

Senior Member Susitu1 logója
    Hely
    BP
    Hozzászólás
    2.144

Mátyásföldi reptér

Dud,
    a leítrak az elmondottaknak megfelelnek, mert hétköznap lószar rend sincs! De hétvégén sincs semmi az repül aki akar!
    a DRÓNBÁRÓ

Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.194

Mátyásföldi reptér

Kedves All!

Ha sikerulne mindig ilyen hangot megutni egymassal, akkor elindulna valami kommunikacio fele, aminek a vege jo esetben egy kellemes repuloter tudna lenni. Hiltit ne bantsatok, mert nincs ertelme, Ti is tudjatok jol, hogy egyikonket sem a rossz szandek, vagy az uralkodasi vagy vezeti... Nem gyozom elegszer elmondani, semmi mast nem akarunk, csak valami olyat, amitol mindenki mosolyogva megy haza egy jol sikerult nap utan, amikor repult egy kitunot Matyasfoldon..

Hilti:

Ahogy fuhur is leirta, a net nem alkalmas emberi erzelmek kozvetitesere.
    Ami itt halalos sertesnek tunik, azt IRL /in real life/ elintezi az ember egy vigyorgos hatbaveregetessel, vagy akarmivel. Nem szabad mindent ennyire mellreszivni, sem Neked, sem masnak.

Raid:

Kettonk kapcsolata ugyan nem topictema, de biztos vagyok benne, hogy nincs, es talan nem is volt komoly okunk egymasra haragudni.
    Meggyozodesem, hogy egy jol sikerult flekken mellett /friss kenyerrel, gorogsalataval/ minden ilyen problemat meg lehet beszelni.

Tobbiek:

Ugy nez ki mostanban a a modellezesre irgalmatlanul keves idom jut, vagy csak kevesebbet szakitok ra mint eddig, mert az embernek csak arra van ideje amire akarja . A cuccaimat, a terjedo hirek ellenere nem adom el, mert ennyit melozni mint most nem lehet orokke, tehat kesobb ,ha lesz tobb szabadidom, es akkor eloveszem a lezsirozott jokis cuccokat es hurra.

Barati udv: Dud[/u]

Oldal: 1 / 794 123451151101501 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve