Oldal: 4 / 912 ElsőElső 123456781454104504 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (9116) összesen

Téma: Mátyásföldi reptér

MODERÁTOR
    Hely
    RedOneHouse
    Hozzászólás
    832

Érdekes...

Már a múlt héten azt igérte az Iván, hogy a hosszúhétvégén kiköltözik a reptérre, hát természetesen ebből én sem akartam kimaradni. Egy kis családi program után, irány mátyásföld! Kifelé menet a "rallis" betonplaccon ott látok egy kis családot mindenféle repülő gyerekjátékokkal felszerelkezve. Amit csak a távolkeleti piac ki tud adni magából 2 ezer forint és ez alatti sávban :? Csodahelikopter, csodarepülő, meg minden egyéb lágyműanyag izé, ami arra jó, hogy a kicsik is korán megszeretik a modellezést. Látom az asszony kezében a rádiót (csak jóindulattal rádió, inkább valami antennás akkupakk :twisted: ) Kérdezem, hogy milyen frekin megy a rádió? Erre a válasz:
    "Ez nem rádiós, hanem ELEMES!"
    :!: :?: :idea:
    Húú, most légy okos öcsém, gondoltam én, most hogy a francba tudom meg, hogy milyen sávban vannak... Inkább elkértem, megnéztem: 26MHz. De ne felejtsétek: Ez nem rádiós! Elemes! :roll:
    .

mmormota
    Guest

Mátyásföldi reptér

Ha egyszer a játékgyártók áttérnek 35 MHz-re, jól megszívjuk...

Senior Member
    Hozzászólás
    919

Mátyásföldi reptér

Ki kellene védenünk valahogy ezt a dolgot, mielött mmormotának igaza lesz, és betiltják ezeket a játékokat és csak a 35 MHz fog élni.
    Táblázzuk ki, hogy más modellezö is van a környéken?

üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    2.841

Mátyásföldi reptér

ezek a jatekok direk vannak 26 es 27 freki kornyeken. ez van nekik kiadva. nem is gyarthanak masmilyet. talan meg a mini racersnek van egy 56-os adoja de ez sem biztos. europaban a modellezoknek a 35-40Mhz es asszem a 72 is de ebben nem vagyok biztos.

de nefeledd ez radios ez elemes 8)
    D
    A szél az a levegő amelyik qrvára siet...<br /><br /><br />

Mátyásföldi reptér

Hűbazz. 8-[ :roll:
    De jó hogy kimaradtam eddig ezekből!

MODERÁTOR
    Hely
    RedOneHouse
    Hozzászólás
    832

Reptéri kifutó

Kicsit megviselt már a mátyásföldi kifutó a sok használattól. Na, nem a két három kilós modellek okozta megviseltségre gondolok, hanem a két három tonnás terhelésre, amit a rallye autók kerekei jelentenek... Úgy néz ki, ez már a múlté, de a régi rallye nyomok sebei igencsak érezhetőek a pályán. Benőtte a fű, mosta eső, fújta szél, de azért csak nem lesz az sima, már sohasem. :cry: Így az itt repítő közönség kényszeredetten hozzá van szokva a bukdácsolós le-fel szálláshoz. Meg van itt vmi eszement szúrós gaz féleség, ami földöntúli okokból kifolyólag, egyfajta króm-titán-szénszál erősítésű szárat növeszt magának, amin egy 22*6-os bambula is képes elbambulni. :? Ennek okán tettem a gépemre (funstar) egy ún. "mátyásföld-futót" 8). Ez egy budafokiúti boltban vett fémizé, hivatalos nevén futószár, ami erős, rugalmas, nem nyeklik-nyuklik, és magasabb is mint a régi acéldrótos megoldás. A különbség óriási! :P Plussz: A futószár lapos profiljának köszönhetően a gép gyakorlatilag kapott egy kisméretű V-szögű stabilizátort, ami a propellerszélben is hatásos. Áronnal tegnap este lógatási teszteket végeztünk, és nagyon kis stabil, jól kezelhető módon viselkedett. Szóval, érdemes volt. Csak ajánlani tudom azoknak, akiknek acéldrótos futón szalad a 2-3 kilós gépe. Ezek ugyanis elbírják ezt a futót is (ami amúgy nagyon könnyű) és nagyon jót tesz nekik az egyenetlen, gazos talajon.
    .

MODERÁTOR
    Hozzászólás
    900

Re: Reptéri kifutó

Idézet Szab eredeti hozzászólása
    Meg van itt vmi eszement szúrós gaz féleség, ami földöntúli okokból kifolyólag, egyfajta króm-titán-szénszál erősítésű szárat növeszt magának, amin egy 22*6-os bambula is képes elbambulni"
    Ez az utóbbi fél év legjobb beszólása...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.065

Mátyásföldi reptér

Hy!
    nem ismertek valakit/valakiket akik a Budaörsi reptéren szoktak repíteni?
    nekem Mátyásföld elég messze van, 1x-2x van kedvem kimenni oda is de azért jobb lenne közelebb röpködni. A budai oldalról átkutyagolni a városon egy gépeel a "mai világban" lehetetlen autó nélkül.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.841

Mátyásföldi reptér

hassan

en itt lakom gazdagreten. kb 20 perc innen a repter. tudom mert repultem ott. en szivesen jarogatnek ki de mivel minden cuccom a klubban van a varos masik oldalan ezert nem szoktam. viszont kint budaorson van az a hegy. nem ahhol apassiot szoktak jatszani hanem a melette levo magasabik. ott tokeletesen lehet lejtozni ha nem felted a geped fenyezeset mert egy kicsit kavicsos. oda ki fogk jarni a csupaszarnyammal.
    ha esetleg erdekel
    D
    A szél az a levegő amelyik qrvára siet...<br /><br /><br />

Senior Member
    Hozzászólás
    1.361

Mátyásföldi reptér

Gyönyörű lett a Matyföldi reptér, hála a fűnyírásnak.
    Öröm a le-, felszállás. Köszönöm.
    Üdv,
    Peaceful, alias: Baksa Zsolt
    HUN-1508

Oldal: 4 / 912 ElsőElső 123456781454104504 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •