Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (22) összesen

Téma: Antenna tracker

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.863
    Mire lennél kíváncsi? Anno amíg lehetőség volt az LR-repülés, még érdekelt...de a jogi hercehurca miatt letettem róla, inkább átálltam digitálisra én is...

Nagy vonalakban:
    - a leírását nagyon olvasd el, és próbáld minél jobban megérteni. Nagyon sok ember panaszkodott a rendszerre, aztán kiderült, hogy elértettek valamit, nem értik a MAV-linket, stb...
    - a telefly tiny nem tűnt nekem annyira vészesnek, de a bekötésekre figyelni kell,
    - melyik módszert választod: mavlink, vagy plusz gps antenna közvetlenül a tiny-ra kötve,
    - pár helyen mondták, hogy megéri plusz gps-t (M8N szintű, amiben van plusz iránytű) tenni a tracker-re, mert pontosabb lesz a gép követése (nem mintha nélküle gond lenne),
    - elbírja az 1.2GHz nagy patch antennát is,

elvileg könnyen beállítható, bár vannak érdekes hozzáállások az MFD csapatnál...szeretnek hamarabb piacra dobni cuccokat, aztán jönnek a javítások...

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.232
    Először is, várom, hogy megérkezzen.
    Aztán meg kell értenem a működését.
    A fedélzrti egységről semmilyen leírást nem találtam.
    A tracker leírását lefordítottam magyarra, de méd nem tanulmányoztam át teljes mértékben.
    Egyenlőre nem értem, hogy a TeleFlyTiny-t hogyan kell bekötni. Kel-e hozzá plusz GPS antenna, vagy az Fc GPS antenna jeleit is fel tudja dolgozni?
    Olvastam, hogy bluetooth modulon kereszül is tud adatokat feldogozni a tarcker. Az X20-ba van bluetooth modul, a gépből a Tx megkapja a telemetria adatokat, csak nem tudom, hogy azokat át tudja-e adni a tracker felé egy trackerhez csatlakoztatott bluetooth modulon keresztül. Kérdeztem az Rcgroups X20-as fórumon, de nem kaptam rá kielégítő választ.
    Remélem, valahogy csak össze tudom hozni a rendszert.

Amúgy a digitális rendszert nem érinti a jogi hercehurca, hogy átálltál rá?
    Utoljára módosítva: pumuklis által : 2021-08-01 12:57
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.863
    Telefly Tiny: http://myflydream.com/inc/lib/downlo...oad.php?DId=60 ez lesz a leírása.

A tracker két módon fogja tudni, hogy merre van a géped:
    1. a Tiny-ra teszel még egy GPS-t, a Tiny-t bekötöd a videóadó elé.
    2. az FC-ből a telemetria porton kijövő MAVlink adatfolyamból kiveszi, és keveri rá az adatokat a videókép mellé.

3. (mintha ez is lenne) az FC telemetria linkjét veszi külön a tracker egy plusz vevővel (mintha laptopra küldenéd az ARDU adatait), és abból bogarássza ki merre van a gép.

Szerintem a távból nem fogod tudni adatfolyamként átküldeni...a tracker két nyelvet ismer: az MFD sajátját, és a MAVlinket. Az frsky-féle telemetriának csúfolt egyéb adatkupaccal nem fog tudni alapban mit kezdeni.

A digitális rendszert is érinti a jogi hercehurca, csak mivel a LongRange álmai az embernek porba hullanak...lemondtam róla...a másik oka az integrált távirányítás...a Herelink egyben van mindennek, és elvileg tud 15-25km-t...Dragonlink-el eddig 8km-nél jártam, amíg nem volt ez a drónos szigor...úgy gondoltam, hogy ennyi is elég lesz, csökken a vezetékek száma, a felesleges perifériáké, és minden teljesen integrált...nyilván lesznek hátrányai, de jelenleg úgy tűnik, hogy arra amire nekem kelleni fog (túlbiztosított, kényelmes FPV repkedés, útvonalrepülés, stb.) ott nem számít a digitális átvitel miatti 100-150ms képkésés, viszont a GCS integrálva van a távba, vagy a kis lapimra át tudom küldeni...a szobai teszteken egyből minden úgy működött ahogy kellett...bizakodó vagyok...De pont tegnap döntöttem el, hogy megmarad az X10S és a Dragonlink is...hátha lesz még olyan gép, amihez nem kell a digitális rendszer...mert amúgy kurva drága a vevő hozzá...

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.232
    Köszönöm a linket, és a választ!
    Közben rátaláltam az Rcgroups-os fórumára is.
    Vegyes a megítélése.
    Akkor most még olvasgatok a témában, és várom a cuccot.
    Az Fc telemetria portja az, amire a vevő S.PORT részét kötöttem, hogy a Tx megkapja a telemetria adatokat?

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.863
    Idézet pumuklis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az Fc telemetria portja az, amire a vevő S.PORT részét kötöttem, hogy a Tx megkapja a telemetria adatokat?
    Ha a hagyományos elrendezésből indulunk ki, akkor nem. Az én értelmezésem szerint (ami nem biztos, hogy naprakész) az FRSKY S.PORT "telemetria" adatokat NEM tudod használni ehhez a rendszerhez.

Ha a Tiny-t bekötöd, akkor két lehetőséged van (ARDUPLANE esetén):
    1. (ha van) lemondasz a külön (tehát amikor pluszban van egy adóegység a gépen, és küldi vissza a MAVlink adatfolyamot) telemetriás adatkapcsolatról (FC függvényében) és erre a TELEM portra kötöd be a Tiny vezetékeit...ilyenkor a Tiny közvetlenül az FC-ből kapja az adatokat, hogy merre vana géped...a Tiny-ba bevezeted a videójelet, a Tiny rákeveri a videóra az adatokat, és továbbküldi a videójelet a videóadó felé...

2. a Tiny-ra közvetlenül kötsz egy GPS antennát, és ennek az adatait (tehát az FC-ből nem vesz ki semmit, nem szűnteti meg a külön telemetriás rádiót -ha van-, attól függetlenül működik) keveri rá a belé vezetett videóra, majd továbbítja a videóadó felé...

Én úgy értelmeztem, hogy csak ezt a két módszert ismeri a rendszer, más nyelvet nem fognak bevezetni...a MAVlink-et is a közösségi nyomásra tették bele (eleinte nem is működött stabilan a MAVlink-es adatvétele, sokan panaszkodtak is rá)...néha furcsa a világképük az MFD-s arcoknak...

Szóval úgy nem fog menni szerintem, hogy a Tiny-ra rávezeted az FRSKY S.PORT-ot, és mondjuk reménykedsz, hogy az ottani nyers adatot szedi ki...

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.232
    Nem is a vevő s.port-ját akatram rákötni a Tiny-re.
    Az Fc-t, és a vevő s.portját kötöttem ösze, és így van a Tx-en teljes telemetria.
    Tehát ha az Fc azon csatlakozóját, amin eddig az Rx be küldte a telemetriát a vevő s.portján keresztül, nem a vevőbe kötöm, hanem a Tiny-be, akkor működnie kell?
    Tehát az Fc-t, és a Tiny-t kötöm össze.

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.863
    Idézet pumuklis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehát ha az Fc azon csatlakozóját, amin eddig az Rx be küldte a telemetriát a vevő s.portján keresztül, nem a vevőbe kötöm, hanem a Tiny-be, akkor működnie kell?Tehát az Fc-t, és a Tiny-t kötöm össze.
    Ebben az esetben illik működnie.

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.863
    Sikerült előrébb jutni? Van már valami eredmény?

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.232
    Megjött a MyFlyDream mini Crossbow AAT, és a TeleFlyTiny.
    Először a vevőből a TX16S rádióba küldött telemetria adatokkal próbálkoztam.
    A TX16S rádió Külső UART portját kötöttem rá az antenna trackerre.
    A gond ott kezdődöt, hogy mindig 10 db műholdat látott, hiába volt a szemüvegbe 15 műhold.
    Nem is követte a gépet.
    Aztán beépítettem a TeleFlyTiny-t.
    Először az Fc gps antennáját osztottam meg.
    Meg is voltak a műholdak, 14-16 amennyit a szemüvegben láttam.
    Viszont a TeleFlyTiny összeakadta az INAV-al.
    Sokszor elvesztette a műholdakat, de már követte a gépet, csak nagyon nagy késéssel.
    Következő lépésnél raktam a TeleFlyTiny-hez külön gps antennát.
    Így már nem akadt össze az INAV-al. Repülés közben végig volt műhold kapcsolat, csak még mindig késéssel követi a gépet.
    Már rég az ellenkező irányba vagyok, kezd bezizegni a videó kép, mikor feleszmél, és a jó irányba fordul.
    Ez még rejtély hogy miért csinálja.
    Lehet, hogy az iránytű beállításán kell változtatnom.
    Amúgy az iránytű kalibrálva van.
    Rendeltem hozzá gyári külső GPS antennát iránytűvel.
    Kíváncsi vagyok, hogy azzal mit csinál.
    Utoljára módosítva: pumuklis által : 2021-10-04 10:25

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.863
    Jól hangzik.

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz