Oldal: 6 / 10 ElsőElső ... 2345678910 UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (95) összesen

Téma: Rc - FV Cornelia Marie - 1/35

Senior Member
    Hozzászólás
    128
    Idézet Buddha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gratulálok!
    nemsokára készen leszel vele.
    Biztosan lesz még olyan csendes, napos idő amikor megúsztathatod.
    Én ennyire nem vagyok optimista, nagyon sok dolog van még előrefelé is.
    A főfedélzet is ad munkát bőven és a sok apró kiegészítő.
    A kosarakat nem fogok annyit csinálni mintha most indulna éppen a rákhalász szezon és futna ki a kikötőből,
    de azért valamennyit muszáj lesz, bevallom nem sok kedvem van sok egyforma kosarat készíteni.
    Szóval van dolog bőven és az időm az ami éppen kevés.
    Persze nem okvetlen kell szép, csendes, napos idő, elvégre ez a Bering-tengeren úszik, nem ritkán viharos időben.
    Ennek jól áll a viharos szél

Senior Member
    Hozzászólás
    128
    Egyenlőre annyi, hogy megjött a várt festék és csak ecsettel próbáltam, de mit mondjak egész jó.
    Sajnos annyira híg, hogy ezt ecsettel felvinni csak szenvedés, ez airbrush-hoz van hígítva, de majd hétvégén,
    mert nem akartam hétköznap ezzel szenvedni, az a baj utána el kell takarítani rendesen a pisztolyt és az a macera.
    Amúgy érdekes, mert volt egy rossz öntésű darab, egy kürt, azt egy fára felragasztottam pillanatragasztóval úgy próbáltam,
    de a gyantán nem lett annyira csillogó, azt úgy az ecsettel le is töröltem a nagyját ahogy felvittem, ez nem működik ecsettel,
    viszont ahogy megfolyt és rá került a pillanatragasztós részre, ott ahol a ragasztós volt csillogott mint az ezüst.
    Nem fotóztam le, de azért az a fura, hogy úgy lett csillogó ahogy száradt egyre jobban, elején semmi, kidobott pénznek tűnt a dolog, de bevallom azért ez nem csak szürke.
    Remélem sikerül a festés is majd airbrush-al és nem rontom el.
    Ez az a festék
    AK477.jpg

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    383
    Üdv.

Egy javaslat: mi elött felfújod a végleges szint, előtte lakkozd le fényes lakkal, vagy fényes fehérrel. Lehet kapni antisil 777 lemosót, olyan festék boltban ami árul autó festéket ez minden szennyeződést leszed, műanyagot nem bántja. Vigyázat csak szabadlevegőn használható.

Senior Member
    Hozzászólás
    128
    Idézet skeleton eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv.

Egy javaslat: mi elött felfújod a végleges szint, előtte lakkozd le fényes lakkal, vagy fényes fehérrel. Lehet kapni antisil 777 lemosót, olyan festék boltban ami árul autó festéket ez minden szennyeződést leszed, műanyagot nem bántja. Vigyázat csak szabadlevegőn használható.
    Köszi a tanácsot, de miért jó a fényes hatás előtte, arra ugyan úgy tapad a festék?
    Nem inkább tapadó réteg jó előtte? Ezek laikus kérdések

Senior Member
    Hozzászólás
    128
    Üdv!

A hétvégén nem igen értem rá, nagyon keveset tudtam a hajóval foglalkozni, csak pár dologra volt időm.
    A kürtök le lettek festve fehér, majd ezzel a csuda festékkel. Érdekes először matt és utána ahogy szárad fényesedik.
    Azért jobban meg kellett volna dolgozni, de olyan picike, ez most ilyen lesz.

20210925_175354.jpg20210926_183003.jpg

Az aljára kapott két gerincet, nem biztos így látszik a képen, de a végén úgy is egy videóval körbe járom a hajót, ott majd látszik.

20210926_182641.jpg

A körablakok be lettek üvegezve, és került belülre függöny, nem annyira látványos dolog, de azért annak ott kell lennie, az eredetin rengeteg képen látszik, hogy az ott van .

20210926_183255.jpg

Ja és persze megkapta a sárga csíkot az oldalára, azért ezzel így is volt munka, lemaszkolni és először fehérrel fújtam utána lett sárga.

20210926_182753.jpg

Senior Member
    Hozzászólás
    1.011
    Nagyon klassz!

Tapatalkkal küldve az én MI 9 eszközömről
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    383
    Üdv.

Pontosan nem tudom miért, valahogy fényes felületen nálam szebben rendeződtek a pigmentek. Az is igaz, nem ilyen kis felületre kellet fémes festéket felvinni, hanem egy dekorációnak készült kajüt ablakot kellet készíteni ami réz színü.
    A fémes festésnek nagy hátránya, a legkisebb felületi hiba világit rajta, ezért lakkoztam másodjára. Az első festés ocsmány lett, az előbb leírtak miatt.

Senior Member
    Hozzászólás
    128
    Köszi

Idézet Buddha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon klassz!

Tapatalkkal küldve az én MI 9 eszközömről

Senior Member
    Hozzászólás
    128
    Hát igen, de ez most ilyen lesz, örülök ha be tudom fejezni.
    Aztán jó lenne valami kis videót összevágni róla, de már kattog a fejem az új terveken.

Idézet skeleton eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv.

Pontosan nem tudom miért, valahogy fényes felületen nálam szebben rendeződtek a pigmentek. Az is igaz, nem ilyen kis felületre kellet fémes festéket felvinni, hanem egy dekorációnak készült kajüt ablakot kellet készíteni ami réz színü.
    A fémes festésnek nagy hátránya, a legkisebb felületi hiba világit rajta, ezért lakkoztam másodjára. Az első festés ocsmány lett, az előbb leírtak miatt.

Senior Member
    Hozzászólás
    128
    Kísérleteztem matrica készítéssel, vagyis próbáltam a feliratokat méretezni és az orrán lévő jellegzetes festést modellezni.
    Egy koszos edényt választottam a tesztalanynak.
    Ez olyan matricás nyomtatópapír és lakk, nem tudom működne-e.

20210930_175705.jpg
    Utoljára módosítva: artictern által : 2021-09-30 21:46

Oldal: 6 / 10 ElsőElső ... 2345678910 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve