Oldal: 3 / 10 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (97) összesen

Téma: Rc - FV Cornelia Marie - 1/35

Senior Member
    Hozzászólás
    1.022
    Idézet artictern eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a dicséreteket, de azért annyira nem tökéletes, csak próbálkozom.
    A kapcsolóval kapcsolatban jól gondolom, hogy csak egy dolgot lehet működtetni és ahány dolgot szeretnék annyi ilyen elektronikára lenne szükségem?
    Illetve nem lehet több állású kapcsolóval a rádión több külön kapcsolást csinálni, jól gondolom?
    Valami elegánsabb megoldás nincs? Pl. egy elektronika és a távirányítón lévő kapcsolóval váltakozva egy algoritmuson keresztül kapcsolna, hol ezt hol azt és mindent és visszatérne alapra és kezdődhetne előröl.
    Akkor Neked egy ilyenre van szükséged:
    https://hobbyking.com/en_us/multi-re...ucts_analytics
    8 kimeneti csatornája van és a kódkapcsolóval kiválaszthatóan tízféle módon tudja kapcsolgatni a 8 csatornát.
    Nekem is van ilyen, jó kis cucc.
    A Files menüpont alatt letölthető a használati utasítása.
    Utoljára módosítva: Buddha által : 2021-08-23 19:10
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Member
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    68
    Jó lesz ez a hajó!
    A GT Power kapcsolóhoz egy szabad csatorna kell. Ha középállásos a kapcsolód, akkor két csatornát tudsz vezérelni. Közép semleges, egyik állás egy kapcsolás, másik állás másik kapcsolás. Ezt a kapcsolót nagyobb teljesítményű fogyasztókhoz ajánlom. (pl. reflektorok, csörlőmotor, 20W-os hang panel(hajókürt). Kapcsolási feszültsége 0-40V, terhelhetősége 7-10A. A hajómban a reflektort, a hangpanelt és a navigációs fényeket vezérlem ilyennel. A többi fényekhez elég a „Buddha” által belinkelt 7 csatornás kapcsoló is. Egy kimenetről tudod vezérelni. A terhelhetőségre nem találtam adatot.
    https://cdn-global-hk.hobbyking.com/...1382885X22.pdf

Senior Member
    Hozzászólás
    1.022
    Bocsánat, benéztem. Csak 7 csatornás, nem 8.

Tapatalkkal küldve az én MI 9 eszközömről
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Senior Member
    Hozzászólás
    130
    Idézet Buddha eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor Neked egy ilyenre van szükséged:
    https://hobbyking.com/en_us/multi-re...ucts_analytics
    8 kimeneti csatornája van és a kódkapcsolóval kiválaszthatóan tízféle módon tudja kapcsolgatni a 8 csatornát.
    Nekem is van ilyen, jó kis cucc.
    A Files menüpont alatt letölthető a használati utasítása.
    Köszönöm a segítséget, egy jó ideje nem foglalkoztam modellezéssel és bizonyos dolgokban le vagyok maradva.
    Ez jónak tűnik és nem túl bonyolult, rendeltem mindjárt kettőt, bár tervem van több is.

Senior Member
    Hozzászólás
    130
    Idézet Remington58 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó lesz ez a hajó!
    A GT Power kapcsolóhoz egy szabad csatorna kell. Ha középállásos a kapcsolód, akkor két csatornát tudsz vezérelni. Közép semleges, egyik állás egy kapcsolás, másik állás másik kapcsolás. Ezt a kapcsolót nagyobb teljesítményű fogyasztókhoz ajánlom. (pl. reflektorok, csörlőmotor, 20W-os hang panel(hajókürt). Kapcsolási feszültsége 0-40V, terhelhetősége 7-10A. A hajómban a reflektort, a hangpanelt és a navigációs fényeket vezérlem ilyennel. A többi fényekhez elég a „Buddha” által belinkelt 7 csatornás kapcsoló is. Egy kimenetről tudod vezérelni. A terhelhetőségre nem találtam adatot.
    https://cdn-global-hk.hobbyking.com/...1382885X22.pdf
    Köszönöm! A kapcsolóhoz tudsz egy linket, hogy mit keressek? A google-be kerestem, de több mindent kidobott és nem tudom konkrétan melyiket ajánlod.
    Viszont írtam le vagyok maradva, szóval egy Graupner MX-16 os rádióm van, de azon van egy háromállású kapcsoló, akár jó is lehet a dolog.
    Jó lenne egy komolyabb rádiót vennem, vagy legalább amin több csatorna van.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.022
    Belinkeltem az egyik előző hozzászólásomban, az Aliexpressnél kapható.

Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Member
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    68
    „Buddha” már linkelt egyet, én is erre gondoltam.
    https://jakomodell.hu/rc-taviranyito...nika-7a-detail
    Megnéztem a Graupner MX16 rádiót. Nem kell komolyabb rádió. 2,4GHz-es és 8 csatornás, szerintem elég az élethű hajómodellezéshez. Az irányításhoz kell két csatorna, a maradék hat csatornával lehet kapcsolgatni a kütyüket.
    Majd teszek fel képet a beépített elektronikáról.
    Sokunknak FlySky FSi6-os ( FSi6X ) rádiója van. 6 teljes csatornás, de frissítéssel 10 csatornát tud.
    Ha ilyen rádiód van, nem vagy annyira lemaradva. 90-es évek elején modelleztem elektromos autókkal és hajókkal. Onnan maradt egy 27MHz-es 2 csatornás távirányítóm. Na, én le voltam maradva. 2018-ban kezdtem megint a modellezést, az egész irányítás technikát újra kellett tanulnom.

Member
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    68
    Gyorsabb voltál.
    A magyar kereskedőknél készlethiány van.

Senior Member
    Hozzászólás
    130
    Köszönöm a segítséget, ezt a hobbyking-es elektronikát megrendeltem aztán meglátjuk mi sikerül,
    lesz még lámpa rajta szóval lesz mit kapcsolgatni.
    A darut meg a horgony mozgatásán nem gondolkozom, mert volt ilyen tervem, de minek, úgy is a lámpákkal látványos ha mind fel van kapcsolva,
    ennél többet nem ad hozzá ha mondjuk mozognak.

Van egy hajó amit jó lenne megépíteni, ugyanígy 1:35 méretarányban és azon van markolókanál aminek lehetne működő funkciója is,
    azt már felvettem a tervek közé, pár dolgot már rendeltem hozzá, csak előbb ezt rendbe rakom.
    Ez lenne

Senior Member
    Hozzászólás
    1.022
    Csinos.

Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Oldal: 3 / 10 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó