Eredmény: 1 - 2 (2) összesen

Téma: Marik Misi emlékére

Senior Member osy51 logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.828

Marik Misi emlékére

Kedves Modellező Társak!
    Sokan ismertük Misit. Hitelen és váratlan halála mindannyiunkat megrázta.
    Miután az "OFF topic" évek óta nem működik, itt találtam lehetőséget az elhunyt modellező társunk megemlékezésére
    " betegség ez gyerekek! "

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.808

Emlékezés Marik Mihály modellező barátunkra

Kedves Barátaim, modellező Kollégák!

Nem régen volt, Misi sok hányattatás után révbe érkezett, stabil munkahely és biztonságos otthon, élhette volna nyugodtan életét, ha a szíve nem parancsol megálljt akkor éjszaka.

2021 őszén, váratlanul itt hagyott bennünket Marik Misi, gyémánt koszorús vitorlázórepülő és kiváló repülő modellező barátunk.
    Többször, hasonló esetnél, jó néhányan előrébbre gondoltuk saját magunkat a modellrepülős menny-égbe, mint ahogyan most történt, egy éjszaka után a reggel nem virradt meg neki - 59 év, ennyi adatott neki...

Sokaknak volt, így nekem is személyes jóbarátom, olyan jóbarátok, ahol tudtak, segítettek a nehézségeiben és reménykedtünk, hogy nyugalmas életet, rendszeres, biztonságos éveket fog elérni mielőbb a nehéz évei után.. Amikor ezt mindannyiunk számára nyilvánvalóan elérte, megnyugodtunk. Folytatódik a közös modellező életünk, Misi berepüli nekünk a repülőinket, elmondja perc pontosan reggel, hogy milyen idő várható aznapra, holnapra és az mindig úgy is lett.

Mindig jókedélyű, segítőkész és barátságos volt mindenkihez. A segítségével indultam el a repülő modellezés útján, ő segített megtanulni a korombeliek által jól ismert TIRMO repülővel.
    Sokan kezdték az ő szárnyai alatt a modellrepítést.
    Később ritkábban találkoztunk, ám az utolsó, mintegy 10 évben nélküle nem jelentem meg egy baráti repülő találkozón sem. Ezután találkozóra menvén a mellettem levő autó ülésen csak a sajdító hiánya marad.

Misi hamvai egyesültek a békéscsabai repülőtérrel, immár örökös lakhelye ott található.
    Az egyik épület falán ott van barátai által készíttetett emléktábla, Barátunk, emlékezz rá, ha arra jársz...
    https://youtu.be/A6maHqh7HG0
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: APPME által : 2022-02-11 07:53
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz