Oldal: 2 / 75 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (746) összesen

Téma: Mikado V-Stabi Flybarless

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Re: VSTABI

Hi,

Egy kanadai cég kijött egy új V-Stabi rendszerrel, válaszként a Mikado kütyüjére.
    http://www.skookumrobotics.com/index.html
    Első ránézésre nekem szimpatikusnak tűnik, főleg a konfigurációját tartom átláthatóbbnak a németek rendszeréhez viszonyítva, a teljesítménye sem semmi a videók alapján!
    Az ára sem vészes egy csak egy jobb gyro-szett ára. 329USD+posta 20USD, az a mai árakon számolva kb. 57.000,-FT. :-*
    Nem nehéz megjósolni és nem kell már sok idő szerintem, pár éven belül el lehet felejteni a régi Bell-Hiller rendszerű heliket, annyira hétköznapi lesz a V-stabi mint egy gyro.
    Hurrá, éljen a technika!
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Hozzászólás
    1.834

Pár Év és lapátok sem kellenek.
    Fuck up

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Idézet M.Józsi eredeti hozzászólása
    Pár Év és lapátok sem kellenek.
    Nekem már most is sikerült egyszer, csak a re-start kicsit költséges volt ezt követően! ;D ;D ;D
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Csak hogy a konkurencia nehogy jól érezze magát itt http://www.lf-technik.de/shop/shop_c...0/product/NEWS is bontakozik valami! ;D

Ezt meg át kell még gondolniuk szerintem, amennyiben piacot szeretnének nyerni!

"Pricing is not yet firmly established, however it will definitely not be above 600 EUR!" : ???

Senior Member
    Hozzászólás
    638

Sziasztok!

Nem akartam beleronditani T-Rex 600N topicba, de gondoltam megkérdezem.
    Miért is jó (jobb) ez a rendszer, mint a hagyományos?
    Mert ,hogy bonyolúltabb, és több a hibalehetőség az biztos!

Én a Józsiék "600-asba 90mocit" jobban értékelem technikailag,
    mint ezt az elektromos rendszeret!

Cső!
    Tel:+36302824074<br />Skype: bitumann1<br />Nyíregyháza

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Pedig a 600-as topicban már fejtegettük ronda módon! ;D

Senior Member
    Hozzászólás
    638

Éreztem ,hogy ezt fogod válaszolni! ;D
    Tel:+36302824074<br />Skype: bitumann1<br />Nyíregyháza

Kövi
    Guest

Végre volt egy kis időm, így legyártottam a hiányzó alaktrészeket a VSTABI-s Trex500-asomhoz.

A gépet teljesen a Vstabi-ak rendeltem alá. A teljes mechanikát a Vstabi optimális beállításáhához terveztem. így garantáltan nem kellet szívnom egy sor olyan dologgal, amit sokan benéznek.
    A tervezésnél szempont volt, hogy a gyári rotorfej és rotrobefogók maradhassanak. Emiatt szintre mindenen kellet egy picit változtatni.
    Az eredmény nem is maradt el. A Vstabi szinte egy Logo-t vagy egy ThreeDee-t lát mechanikailag.

A vázban az ECCPM-et is optimalizáltam. Az öszes szervót beforgattam a hozzá tartozó imbolygó sugár alá, úgy, hogy a tolórudak függőlegesek legyenek.
    A váz természetesen szélesebb ( 45mm belül ). így akár a 4250-es 6 cellás akksi is belemegy. A kábeleknek is mindenhol megvan a rögzítési pontja, így sehol nem volt kérdés, hogy hogyan is tüntessem el, vagy rögzítsem a kábeleket.

A kabint szétfeszítő gumikat pedig teljesen a szervók elé raktam. Így kevésbé feszítik szét a kabint, és a szervókhoz sem fog hozzáérni a kabin.
    Ami szintén praktikus, az a módiosított vevőtálca. Kicsit alacsonabban van, kicsit hosszabb, és így már kényelmesen ki-be leht dugdosni a kábeleket. Ez a gyárin atom elb@..-ák

A konfig az alábbi:

Motor: Hyperion 3520-14 ( 1190KV ) / 12T
    ESC: CastleCreation Phoenix 45HV
    Akku: 2db 2500/4S 25C XenonPower
    BEC: Hyperion 4A CoolBEC
    Gyro: VSTABI
    Rotorfej: VSTABI 3.6 USB
    Rotor: Az olcsó 6500Ft-os, amit mi árulunk...
    ciklikus szervók: HG-D260HB digitális superservó üzemmódban!
    Farok szervó: Logictech LTS6100G

A gép berepülését egy a megszokottól sokkal alaposabb setup előzte meg. Kicsit fel voltam készülve a legrosszabbra. ;D
    De nem kellet csalódnom! A VSTABI atom jól dolgozott!
    Már 2100-nál olyan fordulékony a gép, mint eddig 2600-nál! Csak a full pitches kilövések lomhábbak, de szerintem még mindig elég a "soft 3D"-hez.
    Elsőre a gép lebegése nem nyűgözött le. Olyan volt, mintha nem lenne "közepe". Aztán rájöttem, hogy csak a kezem az. Ha nem mozgatom a botot, akkor nem is fordul egy fokot sem a gép. De ha csak hozzáérek, akkor azonnal, bármi késleltetés nélkül reagál.
    Első blikkre 25% expoval száltam fel mind a három tengelyen. Ez elég sok az előző 0%-hoz képest a gyári / 6100-as konfighoz képest.
    Az első néhány start után visszavettem 20%-ra, de az alá egyenlőre nem megyek.

Ami külön tetszett, az a farok. Teljesen jól fogta a gépet már 2100-2200-tól kezdve. Semmi meglepetés, semmi hirtelenség. A "stop" az mintha falnak menne.
    A gép mozgása teljesen semleges volt. Semmi "pitch-up" vagy valami hasonló. Az orsózási sebesség ellenben tényleg fordulat független. Ez persze csak bizonyos határok közöt ( 1500-nál biztosan nem lenne ilyen gyors : )

Ja, és ami a legjobb az egészben, az a hangja. Durrog, ropog, mintha Alan Szabó repülne! szóval egyenlőre minden várakozásomat teljesítette már az első startban. Holnap további startok, most már pontos időméréssel is. Az látszik, hogy azonos fordulaton ( 2600-2700) a 6-7 perc az bő 1 percel hosszabb lett.
    Nem sok, de számít...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.834

V-stabi találkozó Vasárnap a H-K reptéren !!!
    AKI TUD JÖJJÖN EL.
    Fuck up

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Dani megmondta, el jön az idő mikor csak V-Stabis heli startolhat a H-K. ;D ;D ;D

Oldal: 2 / 75 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva