Eredmény: 1 - 8 (8) összesen

Téma: Testors Messerschmitt 109 BF 0.049 COX (0.8 ccm) U-control

Testors Messerschmitt 109 BF 0.049 COX (0.8 ccm) U-control

Sziasztok!

Kaptam egy Messer 109 es kis körrepülőt. Egy hatalmas COX 0.8ccm es moci van benne fesztáv 31 cm.

A gép teljesen új, még nem repült.
    Ha valaki tudja mekkora zsinórral kell ezt használni azt szívesen venném.
    Nem volt dolgom még körrepülővel. Aki nem ismerné, a magasságiát lehet mozgatni neki a zsinórrall

Köszi Balázs
    Üdv: Balázs 30/479-4382 pillerb@t-email.hu

Re: Testors Messerschmitt 109 BF 0.049 COX (0.8 ccm) U-control

Szia pbalazs!

Én a team racing F2C kategóriában versenyzem, de ettől függetlenűl ez a kategória számomra ismeretlen.
    Azt azért leírom, hogy mi 0.3mm- átmérőjü acél huzalt használunk, és 16m hosszú a huzal hossza.
    Azt tudni kell, hogy a mi repülőnk közel 200km/h- val megy.
    Szerintem ennek a repülőnek elég a 10m körüli huzal hossz.
    Esetleg nézd meg ezt az oldalt hátha segít:http://www.f2cmbl.org/
    Lehet hogy itt sem lesz ilyen picike, de hasonlót biztosan találsz.
    Egyébként nagyon tetszik a repülőd!!

Member
    Hozzászólás
    32

Szia!
    Csatlakoznék az előttem szólóhoz, szerintem is elég a tíz méteres vagy ennél rövidebb huzal(0.3 acél).
    Kicsi, könnyű a gép és ha nem bírja megfeszíteni a huzalt, az a vezethetőség rovására megy.
    Ha eljutsz a berepítésig, egy esti szélcsendes időt válassz, mert ha még nem vezettél ilyen gépet meglepetésben lesz részed.
    Csak tökéletes túrával (jól beállított motor) próbálkozz!
    Hasonló kisgépekkel kezdtem én is a körrepülést, majd meglátod milyen örömöt okoz a vezetés.
    Vigyázz rá, aranyos kis gép.
    Üdv.:lepke

Senior Member
    Hozzászólás
    627

Szia!

Valamikor én is körrepülőztem.
    Én egy kb. 80-90cm-es géppel amit egy 2,5ccm Moki motor vitt.
    A huzal hossza nálam is 16m volt de egy 14m lett volna az ideális ahhoz a géphez.
    Mivel nálam is meg a Te gépednél is csak a magassági van mozgatva a huzalokon keresztül
    ezért nem "annyira" fordulékony mint azok a gépek amelyeknél ívelőlapokat is
    használtak.

Különben nagyon szép darab vigyázz rá. Talán nem haszontalan dolog ha találsz
    egy olyan kollegát aki már repített körrepülőt, biztosan könnyebb lesz a kezdet vele.
    A kis fesztáv miatt lehet, hogy érzékenyebben reagál a vezetésre.
    A 10m huzal szerintem is elegendő. Talan a rövidebb még jobb lenne de akkor igen gyorsan kell
    fordulnod vele és hamarabb ellehet szédülni

Jó szórakozást és sok sikert hozzá!

Senior Member
    Hozzászólás
    135

repült már ?
    régen a cox nagyon sok ilyen kis gépet gyártott. egy időben a testors is. USAban volt nagy divat, ott viszonylag fillérekért mentek ezek, játék kategóriában. ebayen általában találni jópárat... a kis 049-es cox egyébként ritka jóindulatú motor, annyira kell vigyázni, hogy fordítva is beindul bármikor.

Senior Member
    Hozzászólás
    298

Hali!

Most hétvégén (szombat) körrepülő verseny lesz pécsett az Ércbányász Modellező Klub körrepülő repterén, esetleg ha van kedved gyere el a gépeddel! Sok hozzáértő profi pilóta lesz. Legjobb ilyen körülmények között berepülni...
    Bellanca Dekatlon 40<br />Travel Air<br />2,4 Ghz

Senior Member Jimmybá logója
    Hozzászólás
    825

Szia pbalazs!

Úgy 20 évvel ezelött a fiam egyik barátja kapott Amerikából egy hasonló modellt és engem kért meg a berepitésére. A motorja szintén egy Cox volt, úgy emlékszem taláb 0,3ccm-es lehetett. Érdekes "öninditója "volt; egy kampóval ellátott rugótekercset kellett a légcsavarral fetekerni, majd ez elengedve az berántotta a motort. A vezető zsinór, hogy könnyebb legyen, nem acéldrót volt hanem valami cérnaszerű sodrott selyemzsinór, aminek a hossza visszaemlékezésem szerint úgy 6-7 méter lehetett. Csak szécsendben volt ajánlatos repiteni, mert a könnyű súlya miatt viszonylag kis centrifugális erő keletkezett és a zsinór könnyen belezult, ami U-controll esetében olyan mint rásiósnál a jelekimaradás. A viszonylag rövid vezetőzsinor miatt jól kellett vele pörögni, a motor mint egy nagy darázs úgy zümmögött, egyszóval jó kis móka volt. Sok sikert a tiéd repitéséhez!

Üdv. Jimmybá
    A levegőben még nem maradt semmi!

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

0,8 CCm motorral talán a 10 méteres huzal a felsö határ. Kisebbel kezdeném(6-7méter) majd ha a sebesség és a centrifugális erö megengedi növelném a sugarat, és lehetöleg a legvékonyabb acéldrót amihez hozzálehet jutni.
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva