Oldal: 16 / 16 ElsőElső ... 61213141516
Eredmény: 151 - 158 (158) összesen

Téma: "Walrus" tolóhajó (kezdő elektromos modell)

Senior Member Drifter01 logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    107
    Én ahogy nézegettem,nem lehet nagyon bonyolult a bárka megalkotása.
    Valahol találtam egy képet amiről elég jól meg lehet saccolni a méreteit.
    Szerintem a hossza és a szélessége kb. a Walrus-éval megegyező,de sajnos pontosabbat én sem találtam.Viszont biztos,hogy stirol féle anyagból kell készülni.
    A képen is egyértelműen kivehető volt és amúgy is így logikus,hogy ne legyen bazinehéz.

Itt megtalálsz mindent a nyomtatott rajz oldószeres átviteléről.Én is innen lestem és patentül működött:

http://sry.atw.hu/ Modellezés címszó alatt a 6.Műhelygyakorlat.

Tintasugaras pont nemjó
    Fénymásold vagy lézerrel nyomtasd ki.A fénymásolás jobb szerintem mert egyből több példányt csinálhatsz és elérhetőbb mint a lézer.
    Crawler Exceed Mad Torque 1:8
    Sailboat Phantom 1.89
    Dickie Harbor Rescue 2.0
    Walrus TugBoat
    MST CMX Pajero
    RG65 Jif2

Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    107
    És végre vízre tettem a majdnem kész "Marcipán" névre keresztelt tolóhajómat.Kicsit vérszegény,kicsit kótyagos de működik
    380-as kefés motor,320/160-as szabályzó,de ezek mennek mert túrót sem ér,nemhogy toljon bármit is.
    Ja és a kézzel készült hajócsavar is kb. kuka de még nem biztos.Egyesével cserélem ki az elemeket és kiderül mi a leggyengébb láncszem.
    Csatolt k Csatolt k
    Sailboat Phantom 1.89
    Dickie Harbor Rescue 2.0
    Walrus TugBoat
    MST CMX Pajero
    RG65 Jif2

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    383
    Üdv.

Kotyagos marad amig nem kap egy bárkát. A 380-as motor nagyon kevés, legalább 400, de az 500 jobb érdemes túlmotorozni elvégre tolóhajó. A valóságban is a méretükhöz képest bazi nagy teljesitményü motor van bennük.

Member
    Hely
    Hungary
    Hozzászólás
    30
    Nekem egy 400-as viszi a bárkát, elég jól megy. Igaz, nem hajóba szántam eredetileg a motort amikor megvettem.
    Azért érdemes a motor egyéb jellemzőiről is tájékozódni....

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395
    Idézet Drifter01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És végre vízre tettem a majdnem kész "Marcipán" névre keresztelt tolóhajómat.Kicsit vérszegény,kicsit kótyagos de működik
    380-as kefés motor,320/160-as szabályzó,de ezek mennek mert túrót sem ér,nemhogy toljon bármit is.
    Ja és a kézzel készült hajócsavar is kb. kuka de még nem biztos.Egyesével cserélem ki az elemeket és kiderül mi a leggyengébb láncszem.
    Üdv.

Először is nagyon örülök, hogy egy újjabb "Walrus" került vízre. Legyen sok örömed a hajóban.

A hajtásról. A 380-as motor bőségesen elég, ha megfelelő hajócsavarral és fordulattal rendelkezik a propilzió. Ideális az áttételes hajtás lenne, mert ilyen lassú, de nagy statikus tolóerejű hajóknál a kis fordulatú, de nagy átmérőjű hajócsavar az ideális. A villanymotorok viszont alapból nagyon pörgősek ehhez, így nagyon jót tesz a hatásfoknak, és a teljesítménynek egy 1:3 ... 1:5 áttételezés.

A 380-as motor 7,2 V ... 11,1 V üzemfeszültséggel 1:5 áttétellel 40 mm érintőkörű 3 vagy 4 szárnyú hajócsavarral igen jó teljesítményt ad.

A hajóknák a hajócsavar csúszása igen nagy. Ez nem úgy működik mint a repülésben. A hajócsavar elméleti előrehaladása és a hajó valós sebessége között nagy az eltérés. Ez pörgős, kis átmérőjű hajócsavarnál és lassú hajónál 1:10 is lehet! Az az propuzió 90%-os előrehaladási veszteséget szenved. Szóval nagyon nem megfelelő. Az 1:5 ... 1:4 arány már kifejezetten jónak mondható (lassú hajónál)

A lényeg az, hogy a választott motor és szabályzó teljesen megfelelő. Első körben a hajócsavarral lesz a gond. Azt nem írtad mik a jellemzői. Lehet használni saját készítésű csavart is, és is szoktam, mert sok esetben (különösen gőzgépeknél) kizárt, hogy kereskedelmi forgalomban kapható csavar megfelelő legyen. Vagy vásárolható csavart szabok át (Schottel, Kort-gyűrűs, vízsugár hajtásnál) vagy teljesen egyedi hajócsavart készítek. Ehhez azért kell "némi" szerszámozottság, meg rutin.

Üdv.: SRY

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395
    Üdvözlet Mindenkinek!

A Tolóhajó Kedvelők Beráti Köre megrendezi a 7. Bárkamozgató Versenyét!
    Valamint a versennyel együtt zajló örömhajózást és hajómodell-bemutatót.

A verseny helyszíne : Monor Kistói Pihenőpark ( A tavalyi "Tóófoglalás" esemény helyszíne)
    A verseny ideje: 2015.10.17. 09:00 - 16:00

A részvétel mind versenyzőként, mind érdeklődőként inggyenes.

A verseny és találkozó Facebook oldala:
    https://www.facebook.com/events/4492...3A%5B%5D%7D%5D

Üdvözlettel.: Surman Zsolt (SRY)

Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    107
    Üdv!

Már az építéssel sok örömet szerzett.Lehet nem is az irányítása a lényeg hanem az elkészítés.Még nem dőlt el...
    A 380-as motor sajnos nagyon gyengének bizonyul mert ugye az sem mindegy mennyire van tekercselve és hogy hány pólusú.Ami nekem van az kis fordulatú 5 pólusra tekerve.
    A hajócsavar,amit sk. faragtam 1mm-es AL lemezből,6 egyenlő 15 fokos lapátból áll.Szerintem kicsi a szöge de nagyon nem merem megcsavarni őket mert letörik.
    Szereztem 40-es gyári 3 lapátos hajócsavart és egy 3 pólusú 540-es motort))))Ezt viszont vissza kell vennem vezérlésben mert 1/3 gáznál olyan ereje van mintha 1:1-es lenne Nyilván óriási csúszása lesz a hajótest ellenállásából adódóan de én már annak is örülök hogy életem első saját készítésű hajója nem süllyedt el már a fürdőkádban

Van még mit finomítani,nem beszélve a kiegészítőkről(lámpák,mentőöv,stb)

Jó munkához idő kell...
    Sailboat Phantom 1.89
    Dickie Harbor Rescue 2.0
    Walrus TugBoat
    MST CMX Pajero
    RG65 Jif2

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395
    Üdv. Mindenkinek!

Felkerült a TKBK. 7. Bárkamozgató Versenye VERSENY-KIÍRÁSA : http://www.sry.atw.hu/TKBK_2015_verseny_kiiras.pdf

Üdv.: SRY

Oldal: 16 / 16 ElsőElső ... 61213141516

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve