Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (30) összesen

Téma: Impeller házilag,lehetséges?

Senior Member
    Hozzászólás
    618

Impeller házilag,lehetséges?

Szeretnék összehozni egyet,van valaki aki nem gyárit vásárolt?

Nos amire gondoltam,bizonyos vízórákban NA100 -as felett egy álló rész és egy forgorész van müanyagból kialakítva.
    Egy próbát megér mert szinte ingyen kijövök belöle,majd jó mesziről meg távirányítom.

Ami engem jelenleg zavar:
    -fordulatszám 45000f/min
    -kiegyensulyozás
    -csapágyaznom kell/a forgorész és az állórészbe is 3mm acél csap van be építve/towerpro csapágy 3mm-es jó lehet

Természetesen rakok fel képeket amint lehet.

Nos itt vannak az igért képek:
    Kívülröl igy néz ki:

Belseje:

Belseje szétszedve:

Valahova ide kerül a csapágy:

és ide belülre:

Összerakva 1-1.5mm hézaggal

Valamint meg forgatva vaku nélkül:

Keda motorral hajtanám : B20-Brushless Motor 50gr KV 3600 Keda B20-30-26S 3-as lipo lenne hozzá.

Valaki tudja hogy szokták összepasszintani a motort a rotorral?Valami módszer?

üdv:mec Easy Glider;FunJet;

Senior Member
    Hozzászólás
    618

Re: Impeller házilag,lehetséges?

Senior Member Téboly logója
    Hely
    Budapest X.ker
    Telefon
    +36306066715
    Hozzászólás
    1.427

szia!

Mekkora az átmérő?

Felmerülő porblémák
    - ez egy műanyag vagy bakelit izé... 3500f/min -re tervezve, szerintem köbö 17800f/min-nél fog felrobbanni
    - de ez azért nem következik be mert előtte leég a motor
    - ráadásul piszok sok ennyi lapát erre a célra

egy 7-10cm impellernél 800-2000W teljesítmény szalad a dróton :-*

most próbáltam éppen az új műszeremmel mérni egy 102mm-es impellert...
    - motor KV1000, 580gramm 8)
    - 6 cella LiPo
    - 56Amper (kb.1200W)

Kísérletezz vele nyugodtan, de nagyon vigyázz a kezedre és egyéb fontosnak tűnő testrészeidre....
    De szerintem ne költs rá túl sokat mert kicsi a siker esélye.

Üdv
    Tibor
    Ne feledd:amatőrök építették Noé bárkáját-profik a Titanicot. LG Plazma és LCD szerviz és eladás :

Senior Member
    Hely
    Pápa
    Hozzászólás
    104

Egyetértek Téboly-al, időtöltésnek jó de, vedd figyelembe, hogy az átfolyásmérőt a víz hajtja meg ezért az üzemmódja TURBINA jellegű, míg egy impellert motor hajt meg és KOMPRESSZOR ill. CSŐLÉGCSAVAR üzemben dolgozik. Van esélyed gyártani impellert, de néhány 10000 db. alatt csak nagy elszántsággal aranyáron tudsz biztonságosat készíteni. Jó szórakozást hozzá! ;D ;D ;D
    Ami nehezebb a levegőnél, az nem tud repülni!

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Pápa-ide inkább Sopron
    Telefon
    06705836000
    Hozzászólás
    690

Figyu Mach 1.3!Ha megadod a címed küldök neked egy alfa impellert ingyen, abba berakhatod a motort.Közben nézegesd,hasonlítsd össze és rájössz hogy ez a vízóramérő izé miért is nem jó modellhajtásra.Inkább egy müködőképess repcsit szerezz, és repülj élvezd a modellezés örömét!(no meg az impeller visító hangját).
    Gyurka
    Sersztnyev György

mmormota
    Guest

Szerintem kimondottan veszélyes egy ilyet nagy fordulaton felpörgetni. Ha szétrepül, nagyon súlyos baleset lehet belőle.

Senior Member
    Hozzászólás
    618

Oksi,voltam benn a Pandában ,abban megegyeztünk , hogy ritkítani kell a lapátok számát,mint ahogy Téboly is irta.Mivel 12 db található benne ezért 4-re kell redukálni a többit drimmerel kikel szedni.Ugyan ez vonatkozik az állórészre is,így súly csökkenésre is lehet számolni.

A készülék átméröje 100mm.

Én nem nagyon mennék 30A fölé 3 lipoval és az emlitett motorral.

Tényleg nehezen pörög fel?

Senior Member
    Hely
    Pápa
    Hozzászólás
    104

A gyakorlati munka elött kicsit nézzél utána az elméleti alapoknak, kevesebb kudarc ér akkor!
    Ami nehezebb a levegőnél, az nem tud repülni!

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Re: Impeller h�zilag,lehets�ges?

Szia Mach1.3,

ha szabad lenne kerdezni, milyen es mekkora (meret/suly) gephez szandekozod ezt a "maszekolt impellert" majd hasznalni ??

Nem tudom milyen apropobol kifolyolag kellene abbol a rotorbol 4 lapat kivetelevel mindet kitördelni, de aki javallotta biztos jobban tudja ....
    Nyilvanvalo hogy a jelenlegi rotorlapat szamnak is van talan valami "elenyeszö" jelentösege, tehat ha most kitepdeled a "felesleget", az "impellered" hatasfoka erösen csökkenni fog ... vagy tevednek talán ?

Melegen ajanlanam az "Impelleres, sugarhajtomüves es egyeb tolomotoros gepek" temainak tüzetesebb atolvasgatasat is!!

Ebböl is nezegethetsz magadnak referenciat:
    http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=5573.0

Egyebkent, kellö szakismeret es tapasztalat nelkül elegge meddö valami egy impeller hazi keszitesebe belefogni .... vagy semmi hatasfoka nem lesz (föleg ilyen "viziora" cuccokkal), vagy szerte szet robban az egesz ... öszinten megvallva, en szivesebben jatszadoznek egy éles kezigranattal a kezemben, mint egy összefusizott impellerrel .... :

Elsösorban legyel tisztaban azzal, hogy mekkora es milyen sulyu gephez szandekozol impellert hasznalni, majd mindezek ismereteben nezz bele ebbe az alabb belinkelt honlapba es vegyel innen inkabb egy megfelelö meretü es teljesitmenyü, profi minösegü szerkentyüt (itt még olcsobbak is mint az E-Bayen !!!) .... igy legalabb lesz valami eselyed az eletben maradashoz is !!!
    http://www.hobbycity.com/hobbycity/s...3&ParentCat=58

A GWS es az Alpha impellereket eleve elfelejtheted, azok csak jatekszerek ... sok penzert !!!

Amennyiben mar tudni fogod hogy mekkora gephez szeretnel egy vagy esetleg több impellert, nagyon szivesen segitek a megfelelö impeller kivalasztasaban is !!

üdv,

cbruder

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.132

Re: Impeller h�zilag,lehets�ges?

Nekem tetszik ez a vizes külyü... egy szép álvánnyal jól nézne ki a polcon.. de tényleg..
    Mivel az impellerek nagy fordulatúak, ezért a forgó tömegnek minél kisebbnek kell lennie... ezért jók a szénszálas cumók.. erősek és könnyűek..

Az amúgy is kis hatásfokkal rendelkező impellert nehéz feljavítani.. 30 A és 3 cellával viszont csak kis gépet tudsz hajtani... Pld Alfa modellek... Nekem Mig15-öm van gyári alfa impellerrel, és egy x-power 5400 kv-s motorral..
    Ez kajál olyan 30 A körül... Elég jól viszi a kis gépet..
    A gép tipusa valóban fontos...

üdv

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve