Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (30) összesen

Téma: Impeller házilag,lehetséges?

Senior Member
    Hozzászólás
    618

Re: Impeller házilag,lehetséges?

Nos a gép egy max 1000fesztávú 900 ösztömegű MIG15 be kerülne bele,ma vittem el a haverhoz esztergálni a csapágy helyeket valamint a ház alkatrészeket.

Aztán irány a próbapad,meg a felfügesztett fa lap... a légáram méréshez ;D
    üdv:mec Easy Glider;FunJet;

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.287

Szia Mach1.3

Miújság az impellerrel? Már elejétől figyelem a fejleményeket. Kíváncsi vagyok mi sül ki belőle, kinek lesz igaza. Azért a biztonságod a próbáknál feltétlen tartsd szem előtt!

Sok sikert kívánok és kíváncsian várom a továbbiakat!

Üdv: Vili
    Az örök habozó! Nameg Funcopter forever!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.831

Idézet mach1.3 eredeti hozzászólása
    drimmerel
    remélem nem erre gondoltál...:

http://www.dremel.com/
    Szupermodell feleség full tuning<br />Perzsamacska full alu elox<br />Porckorongsérv V2.0 full CFK

Senior Member
    Hozzászólás
    618

;D ugyan már,Hippodrom!!!

Készen van az esztergályos munka,ma össze illesztettem a motor tartó,-hézagoló gyűrűt a házzal,valamint az elektromotort.
    De igazán oda fagytam a satupadhoz míg összehoztam. Eddig az illesztések nagyon jók.
    Most egy csapágyra várok ami 7mm*3mm...

Mindenkép meg próbálom dokumentálni videóval is az első indítást ,nehogy lemaradjatok a Robbanásról.
    Másnem a baki parádéba sikeresen bejutok.

Kezdetnek max 21000rpm lesz a kezdő sebesség, persze a fokozatosság elve szerint.
    Célom 500m ;D hatótávolságból távirányitani a kütyüt,biztonságom érdekében.

Full lapáttal, hogy ne egyből barkáccsal kezdjek

Nos eddig nullszaldós a dolog.

üdv mec

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395

Na hagyd magad Mach1.3! Én már csináltam impellert (nem is egyet) és jól mentek, mondjuk nekem főleg légpárnásokba kellett és azért volt kényszeres sajátot gyártani. A lényegen viszont ez semmit nem változtat , lehet házilag is tuti impellert készíteni.

Itt éppen egy sima hungarocell lapra van felrakva, és különösebben nems zámít ez sem neki ;D megy mint állat.
    http://users.atw.hu/sry/keptar/imp1.MPG

Itt meg egy viszonlag normális (félkész) légpárnáson vagy egy Home Made impeller
    http://www.videa.hu/main.php?page=pl...c6tWPl94ykU215

Szóval csak kitartás...

üdv.:SRY

Senior Member
    Hozzászólás
    484

Szia Mach1.3!

Nem akarlak elkeser&#237;teni.De ha ut&#225;nan&#233;zel ak&#225;rmilyen aerodinamik&#225;val foglalkoz&#243; k&#246;nyvben a Reynolds-sz&#225;mnak, megn&#233;zed az eredeti sebess&#233;g&#233;t ennek cuccnak, valamint azt amivel te szeret&#233;nd p&#246;rgetni, a v&#237;z &#233;s a levegő viszkozit&#225;s&#225;nak k&#252;l&#246;nbs&#233;g&#233;t.Akkor r&#225;j&#246;ssz hogy ez az impeller igencsak rossz hat&#225;sfokkal fog műk&#246;dni.Ha olyan sokba nem ker&#252;l pr&#243;b&#225;ld ki, &#233;n is kiv&#225;ncsi vagyok az eredm&#233;nyre.De amit le&#237;rtam annak mindenk&#233;pp n&#233;zz ut&#225;na!Nem egy bonyolult dolog,, k&#246;nnyen &#233;rthető.Sokat seg&#237;t az ilyen kis&#233;rletez&#233;sekben.

Sok sikert!

&#220;dv!

szocsi

Ui.:Az ilyeneket &#218;gy illik kipr&#243;b&#225;lni, hogy t&#225;volr&#243;l figyeled az esem&#233;nyeket!Ha nem sz&#243;rja sz&#233;t a lap&#225;tokat akkor dobj r&#225; 15-20%-ot a fordulatra, ha igy se esik sz&#233;t akkor menj csak k&#246;zel hozz&#225; műk&#246;d&#233;s k&#246;zben.Vigy&#225;zni kell mert ez nagyon vesz&#233;lyes v&#237;z!Engem m&#225;r kapott el v&#225;g&#243;korong sorozat, nem k&#237;v&#225;nom senkinek.

Senior Member Téboly logója
    Hely
    Budapest X.ker
    Telefon
    +36306066715
    Hozzászólás
    1.427

Kedves Szocsi!
    Sokan egyetértünk veled de mivel ez egy elég rövid topic ezért teljességgel fölösleges teljes oldalas idézetekkel terhelni a fórumot!!!!!!!
    Ha csak annyit írsz, hogy "Kedves Mach1.3!" akkor mindannyiunknak és főleg a fórum motornak könnyebb lesz az élete.
    Viszont ha semmit sem ér az életed idézet nélkül akkor legalább a képlinkeket töröld ki belőle!

Köszönettel
    Tibor

u.i.:És ezt most utólag is megteheted a Módosítás gomb használatával
    Ne feledd:amatőrök építették Noé bárkáját-profik a Titanicot. LG Plazma és LCD szerviz és eladás :

Senior Member
    Hozzászólás
    618

SZiasztok!

Ma meg volt a megpörgetése a ketyerének,igen jo idö volt igy kint tudtam összerakni.Sajnos se megmérni nem tudtam az áram felvételét se toloeröt nem tudtam mérni...
    Mindezek ellenére müködik.1750KV motorral 11.4 voltal.Hangja az volt .Valaki azzal a hangenerátor programmal rá tudna nézni ,az mit mond a fordulat számrol?

Amint elkészül a video felrakom.

Azt azért meg kérdezném mégis mekkora falapot kell felfügeszteni ,hogy láthato legyen,mekkora nyomást fejt ki rá a levegö.
    Én 5mm-esel probáltam amit simán arréb fujt.
    MMA-ra kiviszem amint lehetöségem lesz kimenni,ott aztán kézbe vehetik a szakavatott szemek.
    Már az se lenne rossz ha otthon a gyerek dömperére fabrikálnám rá,mégis mit megy az aszfalton... ;D ;D ;D

üdv mach

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

Van otthon konyhai mérleged?
    Ha arra ráállítod, akkor meg tudod mérni mennyit tól vagy mennyit húz.

Senior Member
    Hozzászólás
    618

Idézet pbr110 eredeti hozzászólása
    Van otthon konyhai mérleged?
    Ha arra ráállítod, akkor meg tudod mérni mennyit tól vagy mennyit húz.
    10 kg ipari.nos az van ???

Be kell szereznem egy digitálisat,majd kicsempészem a konyhábol idönként.

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve