Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (26) összesen

Téma: Zárttéri repülőmodell építése

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Zárttéri repülőmodell építése

Egyszer régen láttam a tv ben egy riportot a zárttéri repülőmodellezésről. Nos ehhez szeretnék segítséget kérni. Nagyon megfogott a dolog. Mint utólag megtudtam ezt itt találták ki nálunk még a régi rendszerben amikor még nem nagyon lehetett rádióhoz hozzájutni meg minden ilyesmi túl drága volt. Így az okos magyar modellezők kitalálták hogy építenek zárttéri modelleket. Aki még nem látott ilyet akkor elmondom hogy ezek valami hihetetlen könnyű gépek. Csak zárt térben teljes légmozgás mentes helyen használhatok. A szárnyak szerkezete úgy 1 mm vagy 0.5 mm vastag balsa pálcikákból épül fel és a borítás valamiféle hártya. Valami ultra vékony hártya ami kicsit hasonlít egy olaj foltra a vízen legalábbis olyan színjátszó a vékonysága miatt. Szóval azt szeretném megtudni hogy ez a hártya hogyan készül? Azthiszem valamilyen lakk vagy ragaszófélét ötenek vízre és kiemelik valahogy belőle a fa keretet. De mien lakkot és hogyan? És hogy ragad ez rá a fára. Én próbáltam nitró lakkal de nem ragad rá a vizes fára vagy nem terül el rendesen vagy szétszakad. Sajnos.
    Szóval: Hogyan csinálják?
    A boldogság mértéke egyenes arányban növekszik a földtől elhagyott méterek számával.

Mx 12, Blackbird, Plankwing, Telemaster, See Bee, qadrocopi.

Senior Member
    Hozzászólás
    241

Re: Zárttéri repülőmodell építése

hali
    így:
    http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=4603.45
    ha jól vettem ki akkor csak az olajat felejtetted ki, meg a higítást is el kell találni...
    én most egy kis csupaszárnyat építettem, 1*1mm es balsából
    méghozzá folpackal borítva, az elején súlyokkal kb 30cm fesztáv és 0,42g lett, 0,2g helyett...
    nade még így is lehet játszani vele úgy hogy aláteszek ferdén egy papírlapot és sétálok vele
    néha sikerül vele 1-2m es körön belül maradni bár kicsi a szoba és mindíg megbotlok valamibe(pl fal), nehéz egyszerre több dologra figyelni
    kint elég nehézkésen de nagy szélcsendben már sikerült vmit produkálni
    www.levi17.extra.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    675

A mikrofilm receptje a kovetkezo:
    40 gr,-Zappon lakk(nitro lakk)
    3gr, -Ricinus olaj
    2gr, -amilacetat
    1gr, -Kamfor
    4 csepp anizs olaj

Vagy mas recept szerint:
    12 rész Zappon lakk
    4 rész Kolodium
    2 rész amilacetat
    1 rész ricinus olaj
    kevés kamfor.
    Jo munkat udv. ahajt
    Ne dühöngj,hogy megöregedtél,van akinek ez sem sikerül."

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Szia Ahajt

Köszi a pontos receptet. Majd ki fogom próbálni. Csak nem tudom honnan lehet szerezni amilacetátot? Nem úgy hangzik mintha minden festékboltban megtalálható anyag lenne. És az ánizs olaj az valami sima ánizs illóolaj. Vagy milyen ánizs olaj? Vagy valami spéci gyógyszertári? Egyébként csináltam egy ilyen ultrakönnyű gépet de elég vacak lett sajnos. Azthiszem túl nagy a szárny állásszöge. Fel megy hamar és hátra indul leesik. Ráadásul nem is repül egyenesen. Amíg nem raktam rá függőleges vezérsíkot addig szépen repőlt hátrafelé. Előre egyjáltalán nem.
    A szárnyat vékony szemeteszsákból csináltam. Jó lett csak könnyen levállik mert technokollal ragasztottam. Nem tudom mien ragi fogná meg jól. Epoxyt nem akartam erre használni. Még majd próbálkozom a mikrofilmel is hátha sikerül. Mert az azért sokkal könnyebb meg szebb is.
    Köszönöm az információt.

Üdv: Viktor
    A boldogság mértéke egyenes arányban növekszik a földtől elhagyott méterek számával.

Senior Member
    Hozzászólás
    675

Szia Viktor
    Javasolom,hogy épits egy biztos tervrajz utan.Az allasszög 2-3 mm kell legyen ,
    vagyis a belépö él 2-3 miliméterrel magasabban van a kiléponél.A mikrofilm esetében a kék szin a legjobb.A viz homérséklete 18-20 C fok korul a legjobb.Épitéshez készits elobb egy sablont és abban rakd ossze a szarnyat. A csillapitokat épito deszkan,és mindkettore ott mar a kirajzolt vonalra szereled ,ragasztod ossze.A kikötö merevitést hosszo nöi hajszallal lehet megoldani,de vigyazni kell mert a hajszal nedvességre valtoztassa a hosszat. Én pontosan 53 évvel ezelott zartériztem és orszagos csucsotis tartottam.Akkor 5-6 perces repulö ido mar nagy volt.Ma mar 30 perc felett repulnek mint pl. Orsovai Dezsö aki 2005-ben 30`12`` percel vilagcsucsot alitott fel.
    Kivanok sikert ,és ha tudok még segitek. Udv. Ahajt.

Senior Member
    Hozzászólás
    675

Sziasztok.

Akit a zarttéri modelezés érdekel ,az alabbi oldalon több
    55cm- es 1FD modelrajz talalhato.
    http://www.indoorduration.com/IndoorDurationFrame.htm

ûdv. ahajt

Senior Member
    Hozzászólás
    675

Az alabbi linken van a rajza egy zarttéri modelnek,mely a Bordeaux-i
    nemzetközi versenyen elsö dijjat nyert 24`40’’ idövel.
    A rajzon az értékek incs-ben ( coll) vannak megadva.
    http://www.indoorduration.com/ftp/tipper35cm.pdf
    üdv. ahajt

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Ahajt

Köszi szépen a tippet. Viszont még mindíg nem tudok semmit az amilacetártól. Honnan szerezhető be? Mérgező e? Stb. Mert ha nem mérgező akkor nem is érdekel Na jó ez csak vicc volt.

Senior Member
    Hozzászólás
    675

Viktor
    Emlékeimben kotoraszva, az amilacetat a nitrolakk oldoszere.Szagra azonos az acetonnal,de nitro festékek higitasara is amilacetatot hasznaltak annak idején,
    mert a festés szebb ,fényesebb volt tolle, mintha acetonnal oldottak volna.A forumon egy kituno szakember van Vegyész niknéven, talan ot kéne megkérdezni, biztos tanacsot tudna adni.De gondolom minden
    festéket arulo szakboltban feltudnak vilagositani.Én beugranék valamelyik szakuzletbe helyetted ha tehetném ,de én kanadaban élek.
    Udv. ahajt

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Kedves Ahajt

Köszi az infokat. Én sok festékboltban jártam már itt de amil acetátot még sohasem láttam. Bár nem is kerestem még de nem tűnt fel sosem és szerintem nem is nagyon van. Lehet hogy Kanadában minden festékboltban van de itt tuti nincs. De A tévedés jogával élni kívánok.
    Van itt is sok minden: lakkbenzin, nitro higító, szintetikus higító, észter higító, lenolaj kence meg még az isten tudja mi. De amilacetátot még nem láttam soha. De majd figyelek ha ilyen helyen járok. Nálunk vegyszereket nem nagyon tud venni földi halandó. Mert itt minden tilos. Ez egy "szabad ország".
    De majd érdeklődöm Vegyész től. Hallottam már róla illetve olvastam az írásait a rakéta modellezés kapcsán. Ő érti a dolgát.
    Minden esetre köszi az infókat.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva