Oldal: 3 / 52 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (515) összesen

Téma: Jif 65 A-tól Z-ig

Senior Member
    Hozzászólás
    307

Re: Jif 65 A-tól Z-ig

Patrik!

Vegyél fel msn-re! Átküldeném akkor ott azt a zippelt fájlt. Tele van fotókkal, meg minden a hajóval kapcsolatos okossággal.
    Nem tudom melyik terv alapján építed a Jif-et, de az enyémben világosan levan írva, bár spanyolul, hogy 3mm-es balsa kell a bordákhoz, 1 db és 2 mm-es a palánkoláshoz, az utóbbiból 4db. Ez összesen 5 balsacsík.

Üdv.: Szilveszter

u.i.: de ha most 5 napig fogod kitalálni azt is, hogy melyik boltba menj a fáért, akkor sosem lesz ebből hajó!
    (jó, én sem építettem meg, de akkor is)
    Kyosho Calmato 40; MINItelemaster; épülő Rascal 3D /// 7C FASST<br /><br />capt.matyok@gmail.com

Senior Member
    Hozzászólás
    395

Szia!

Köszönöm, felveszlek amint lesz időm, de jelenleg a sok tanulnivaló+a sport miatt nem tudom megcsinálni. Amint tudom, nekiállok, valószinűleg versenymentes hétvégeken, és szünetekben.

Patrik
    Jif65<br />Azur 3m<br />Discus CS 2,7m<br />Tel.:70-574-6317<br />mail.atrik.gerencser@gmail.com

Senior Member
    Hozzászólás
    395

Idézet gvandor eredeti hozzászólása
    Ezt nézd meg,: http://bluehost.to/dl=sykZgD4Az
    ebben le vannak rajzolva az elterjedt kötélzet elrendezések a karos és csörlős szervonál (57-60. oldal), ezek tanulmányozása segíthet. A Jif-nél nem pont úgy van, de ha azokat megérted, akkor az is menni fog. Ennél a hajónál egyszerű szervóra szereltek egy kart, a nagyobb elmozdulás érdekében, így lett belőle karos szervó. Úgy tudom, hogy ilyen kis méretű hajónál ez is működik, nagyobbaknál van gyári vitorlaszervó, ami lehet karos, vagy csörlős.
    Köszönöm! Most volt időm áttanulmányozni gyorsan, de nagyon hasznos! Köszönöm szépen, nagy segitség nekem ;D
    Jif65<br />Azur 3m<br />Discus CS 2,7m<br />Tel.:70-574-6317<br />mail.atrik.gerencser@gmail.com

Senior Member
    Hozzászólás
    395

A terveket 1:1-es méretben hol tudnám kinyomtattatni? csak nyomdában?
    A kiszemelt modellbolt a faanyag vásárlására már megvan, már csak nyomtatni kell, és kezdhetem is.

Elvileg, ha kinyomtatom A4-esre a terveket 40%-os méretben, és utána szétvágdoson, és felnagyitom egyenként a bordákat, stb 250%-ra, akkor ugyanott vagyok, mintha nyomdában csináltatnám. Vagy acrobat readernek van esetleg olyan funkciója, hogy poszterszerűen nyomtatja ki a4-es papirokra, és utána össze tudom illeszteni?

Köszi, Patrik

Senior Member
    Hozzászólás
    307

Idézet patti0428 eredeti hozzászólása
    A terveket 1:1-es méretben hol tudnám kinyomtattatni? csak nyomdában?
    A kiszemelt modellbolt a faanyag vásárlására már megvan, már csak nyomtatni kell, és kezdhetem is.

Elvileg, ha kinyomtatom A4-esre a terveket 40%-os méretben, és utána szétvágdoson, és felnagyitom egyenként a bordákat, stb 250%-ra, akkor ugyanott vagyok, mintha nyomdában csináltatnám. Vagy acrobat readernek van esetleg olyan funkciója, hogy poszterszerűen nyomtatja ki a4-es papirokra, és utána össze tudom illeszteni?

Köszi, Patrik
    Neviccejjémá More! Menj a CopyGeneral-ba!!! http://www.copygeneral.hu/index.php?m=index2&ln=hu
    Dikházd meg!

Üdv.: Sz
    Kyosho Calmato 40; MINItelemaster; épülő Rascal 3D /// 7C FASST<br /><br />capt.matyok@gmail.com

Senior Member
    Hely
    Budapest XXII, Edelény
    Hozzászólás
    724

Csatlakozom.
    A copy generalban pendrive-ról, vagy cd-ről is nyomtatnak. Csináltak nekem már 1.5 méteres hajóról is 1:1-ben rajzot.

A másik, pedig, hogy a bordák ráférnek A4-re, ha van nyomtatód, azzal is lehet 1:1-ben, a palánkot pedig, ki is szerkesztheted a rajz alapján (tudod a bordák távolságát, és lemérheted mindegyiken a palánk méretét).
    HUN 161Hajókról gyűjtemény: https://app.box.com/shared/h9nc1uoep3

Senior Member
    Hozzászólás
    395

Szia!

Az a baj, hogy nincsen időm felmenni pestre sajnos, mert sűrűek a napjaim sajnos.
    Nyomtatóm van, megpróbálom azzal megoldani. REmélem menni fog minden, a rajzokat elég jól sikerült értelmeznem már. (haladok)

Patrik

Senior Member
    Hely
    Budapest XXII, Edelény
    Hozzászólás
    724

Pár napig lehet, hogy nem leszek elérhető (kedden legközelebb). Addig jó modellezést.
    HUN 161Hajókról gyűjtemény: https://app.box.com/shared/h9nc1uoep3

Senior Member
    Hozzászólás
    395

Köszi, de nem sokat fogok addig haladni, mert el kéne mennem fáért végre : csak nem tudom mikor.

Senior Member
    Hozzászólás
    307

Idézet patti0428 eredeti hozzászólása
    Köszi, de nem sokat fogok addig haladni, mert el kéne mennem fáért végre : csak nem tudom mikor.
    Ha már fáért elmész, akkor a CopyGeneralt ejtsd útba lécci!

Oldal: 3 / 52 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva