Oldal: 3 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (58) összesen

Téma: MMSZ tagoknak van-e biztosítása 2008 április 1-től????

Senior Member Ikarosz logója
    Hozzászólás
    269

Re: MMSZ tagoknak van-e biztosítása 2008 április 1-től????

Sziasztok!

Anno a biztosítással foglalkozó topicban többször is írtam, mert úgy véltem, van értelme a témával foglalkozni. Közben elröppent majdnem egy év... Most más formában, de újra az amatôr és profi (versenyeken résztvevô) modellezôk biztosítása a téma. Ki mikor és milyen feltételek mellett és konkrétan milyen káreseményekre is biztosított? Nos a szövetség, vagy egyéb hivatalos szerv részérôl tényeket még senki sem tudott felmutatni. Lehet rágni a gittet itt a fórumon, de egyértelmû válaszra nem lelhetünk. Úgy vélem a ködösítés nem véletlen, hiszen így sokkal könnyebb kibújni az aktuális biztosítónak kötelezettségvállalás alól...
    Páran – így én is – kötöttek egy kiegészítô biztosítást a hobbiszerûen ûzött modellezô tevékenységre. Ez a 3. személynek okozott kárra vonatkozik. Nem akarok okoskodni, de ez sem ér kevesebbet az ismeretlen feltételekkel kötött MMSZ-es biztosításnál!
    Az elôbb emlegetett topicban olvasott szövetségi passzivitás és elérhetetlenség arra ösztönzött, hogy bizonyságképpen közvetlenül hozzájuk forduljak kérdéseimmel. A részleteket anno megosztottam veletek, most csak sommázom: ÔK MINDENT MEGTESZNEK A MODELLEZÔS UTÁNPÓTLÁSÉRT, de a fórumról érkezô amatôr és semmitmondó kérdésekre nem kívánnak reagálni. Ôk CSAK a versenysportot támogatják...
    Tényleg értelmetlen lenne újból megírni a tapasztalataimat, aki kíváncsi a telefonbeszélgetések és mailváltások rövid tartalmára lapozzon vissza.

Engem mint amatôr – de önmagam és mások biztonságát fontosnak tartó – modellezôt mindössze az idegesít, hogy a szövetség minden érdemi infó mellôzése mellett, egyedüli hiteles biztosítási megoldást kínáló szervezetként próbálja feltüntetni magát. Kérdem én, mi van azokkal az amatôrökkel, akik nem tartoznak egy klubhoz sem, nem akarnak versenyezni, de érzik, hogy hasznukra válik, ha van biztosításuk?
    Cégvezetô vagyok, így egész életem a valamit valamiért szabályrendszerben élem. Úgy hiszem, hogy nem csak az üzleti szférában igaz az, hogy mindennek értéke és persze ára van. Én csak azért vagyok hajlandó pénzt adni, amirôl tudom, hogy értékes, vagy hasznos lehet a számomra. Nem lehet meggyôzni azzal, hogy fogadjam el, CSAK ez a biztosítás a jó! Hol egy részletes szolgáltatási szabályzat és feltételrendszer? Konkrétan kivel is szerzôdök és milyen feltételek mellett? Mik a kizáró tényezôk? Soroljam még?
    Elegem van a mellébeszélésekbôl, a valakik által hallani vélt fél információkból! Sokkal többen vannak akik nem versenyeznek. Miért nem fognak össze ezek az emberek és miért nem harcolnak ki maguknak egy tisztességes biztosítási lehetôséget? Állítom, hogy bármely biztosító kapható az ajánlattételre, ha látja a szervezett formában beérkezô nagy számú modellezôs megkeresést. Nem akarok okoskodni, de szeretem a tiszta és egyértelmû játékot. Az MMSZ-féle biztosítás számomra nem az!

Üdv: Ikarosz

A repülés sikeressége a kilebegtetés szakszerűségén múlik.

Senior Member gdekor logója
    Hozzászólás
    2.138

Mint már felvetettem az előzőkben, 2009 -ben minnél többen szabotáljuk a felesleges MMSZ kártya megvásárlását, talán ösztönzésképpen hat a kevesebb bevétel a vezetőség munkára bírásában, valamint némi korrektebb tájékoztatás kicsikarásában. Jó alternatíva lenne ha leírnád az általad talált biztosítás adatait.

Dekor.
    Tudok csinálni szalmából egeret......... www.nemesikle.hu

Hozzászólás
    269

Szia!
    Teljesen egyetértek veled, bár nem hiszem, hogy a mûködô egyesületek támogatnák az ötleted... Ôk bizonyos értelemben ki vannak szolgáltatva a szövetségnek.
    A sokat emlegetett „biztosítás” topicban valaki írta, hogy az ô biztosítója (azt hiszem, hogy a Providencia) a lakásbiztosítása kiegészítéseként külön térítési díj nélkül kiadott egy igazolást modellezô tevékenységre. Én is rástartoltam a dologra az Uniqa biztosítónál. Elôször kapásból vállalták az igazolás kiadását, mivel (a vadászat kivételével) minden nem versenyszerûen folytatott hobbitevékenységre is érvényes a lakásbiztosítás!
    A konkrétumokra térve már egy picit óvatosabbak lettek.. Külön személyre szóló engedélyt kért Butapestrôl a megyei igazgatóság az okmány kiadására.
    Végül kézbe vehettem az igazolást, és ez a lényeg! (részletesebben Biztosítás topic 12. oldal) Nem állítom, hogy ez a tuti megoldás, de legalább egy alternatíva.

Ha egy-egy klub „testületileg” kérné fel a kiválasztott biztosítót, biztosan felismernék az üzleti lehetôséget és lépnének. Úgy emlékszem, hogy páran külföldi példákat is emlegettek. Az EU-ban nem hinném, hogy ne szólnának „át” biztosítóink az anyacégükhöz, hogy miként is járhatnának el Mo-on. Lépni kellene... Az önsajnálat és siránkozás kevés, és CSAK a vízfej monopol helyzetét erôsíti. ...vagy tévednék?

Senior Member Karajev logója
    Hely
    Tirol
    Hozzászólás
    3.812

Én idén azzal is megelégedtem volna ha nem csak kifizetem a tagdíjat,hanem kiküldik a kártyám...
    Eddig sem volt "tökéletes" a rendszer,de legalább az elmúlt években küldték a tagságit és bizt.kártyát!
    Idén azt sem kaptam meg..de megmondták: Ne aggódjak regisztrált a befizetésem,csak rosz a számítógép és nem tudnak plasztik kártyát nyomni...(Április óta???)

Ennyit erről..

Gábor
    "GW Slick 540 - AxiGold" / "Extra 330 RR"" /"E339 EDF Jet" / "Sebart Avanti S EDF" / " Spektrum"

Senior Member
    Hely
    zala
    Telefon
    702417572
    Hozzászólás
    1.259

Hát én utánna mennék ennek, április óta kb 3 tagunknak igényeltünk kártyát, az rég megjött.
    Navigare necesse est<br />Oimi SZellő :-)

Senior Member
    Hozzászólás
    5.124

Idézet gdekor eredeti hozzászólása
    Mint már felvetettem az előzőkben, 2009 -ben minnél többen szabotáljuk a felesleges MMSZ kártya megvásárlását, talán ösztönzésképpen hat a kevesebb bevétel a vezetőség munkára bírásában, valamint némi korrektebb tájékoztatás kicsikarásában. Jó alternatíva lenne ha leírnád az általad talált biztosítás adatait.

Dekor.
    Végülis,szépen lement ez a szezon is,anélkül hogy valakinek is lett volna biztosítása.Ja,hogy fizettetek érte,az nem jelent semmit.A szóbanforgó biztosító hallott már az MMSZ ről egyáltalán?

George
    Acta est fabula...........

Senior Member gdekor logója
    Hozzászólás
    2.138

Egy tapasztalt barátom a következő megjegyzést tette:
    Addig örüljön a modellező társadalom amíg az MMSZ -ben nem dolgoznak, mert ha ezt megtennék azzal többet ártanának.
    Tudok csinálni szalmából egeret......... www.nemesikle.hu

Idézet Ikarosz eredeti hozzászólása
    A részleteket anno megosztottam veletek, most csak sommázom: ÔK MINDENT MEGTESZNEK A MODELLEZÔS UTÁNPÓTLÁSÉRT, de a fórumról érkezô amatôr és semmitmondó kérdésekre nem kívánnak reagálni. Ôk CSAK a versenysportot támogatják...
    A modellezés Magyarországon jelentős versenysport! Elég a híreket olvasni a www.modellsport.hu oldalon a hírek között!
    A legnagyobb tiszteletem és elismerésem mellett megkérdezném: az első 15 hírt adó, a magyar modellezést a hátán vivő szakágakat hányan művelik itthon és a világban? (a hírek: szabadon-repülő, zárttéri repülő, körrepülő)

A fent említett modellezőtársaink eredményeinek elismerése mellett, és külön a Kaposvári Textiles Modellező klub tagjainak nagyrabecsülése (különösen Tamasóczki "Csirke" Tamás) mellett, szerintem nem túl népes a táboruk. És szintén a saját véleményem, hogy igaz hogy világbajnoki helyezésekről, magyar bajnokokról van szó, de melyik ér többet: egy 4 fős szakosztályban dobogósnak lenni vagy pl. egy műrepülőversenyen a 60 fős európai mezőnyben egy 35.hely?

És kérem senki ne értsen félre, én elismerem mindkettő teljesítményt, Csirke barátom az idei EB-n elért 11.helye is kiváló (beszámoló: http://forum.kaposmodell.hu/viewtopic.php?f=3&t=142) és a magyar bajnoki szereplése is szuper, de statisztikát csinál az mmsz egy nagyon szűk réteg érdemeiből miközben a többit lesz@rja.
    A minisztériumi emberek asztalán ott van hogy a magyar modellsport egy sikertörténet, EB-kel VB-kel nemzetközi kupákkal, magyar bajnokságokkal. Számomra is fájdalmas kimondani hogy pl. az sebességi autómodellezés, itthon egy kihalt sportág, maroknyi fanatikussal, míg pl. a helikopteresek tábora, ami az előző pár évben "szaporodott fel" majdnem nulláról (és szerintem elhagyta már a sebességi modellezők létszámát) az nem kap említést, támogatást, vagy biztosítást.

Hát ennyit akartam hozzátenni, de ez nagyon kikívánkozott belőlem. Végre megbékélnek egymással a szakosztályok, (a helis nem köpi le az autóst, a repülős nem szól be a hajósnak) mindenki modellezhetne, és akkor jön elő az, hogy ha legálisan akarunk a hobbinknak élni, biztosítást, engedélyt megvenni mint Európában, akkor egyszerűen nem vagyunk elég "erősek". Kicsik vagyunk, és érdektelenek az állam szemében, a biztosítók szemében, a médiák szemében, míg a régi nagy múltú ám mára kihalóban levő szakosztályaink számítanak....

plazy

Világbéke!
    Lázár Pál alias Plazy<br /><br />

Hozzászólás
    269

Ez szép volt és elgondolkodtatott!

Egyre nyilvánvalóbb – és ezt az elôzô hozzászólás is alátámasztotta – hogy ketté kellene választani a versenyszerû és a hobbiként ûzött modellezést. Eltérôek az igények, a kockázatok és nagyságrendekkel eltér az érintettek köre is.
    Hagyjuk meg magában a becsontosodott szövetséget és pártfogoltjaikat...

Alakítani kellene egy új virtuális tömegsport szervezetet, amely összefogja a maguk és mások iránt felelôsséget érzô amatôr modellezôket!

Nem kizárt, hogy pillanatokon belül jelentôs tömegbázisa lenne e tömörülésnek, így érdemben tárgyalhatna a biztosítókkal is. Tapasztalatból tudom, hogy nem lehetetlen összehozni! Kis szerencsével még állami támogatást is kaphatna, mint országos hatókörû tömegsport egyesület.

Nem kell bonyolult szervezet és aktatologatók hada ahhoz, hogy hiteles, nyomonkövethetô adatok álljanak rendelkezésre az esetleges káresemények elôzményeirôl és körülményeirôl!

Kell egy élô weblap, ahova mindenki elôre be tudja jelenteni, hogy mikor, mivel és hol akar röptetni. Ha bármi gond lenne, ugyanitt leírhatja a káreseményt, ez lenne a hivatalos eljárás alapbizonylata.
    Ugyanez a weblap lenne az egyesület központi fóruma, hírlevél funkcióval. Rendezhetünk bemutatókat, találkozókat (nem versenyeket!) is, ahol a tagok személyesen is találkozhatnának.
    Mindez pár lelkes közremûködô segítségével életre hívható!
    Úgy vélem, hogy 2–3.000 Ft/fô-bôl kijöhetne a biztosítás és a szervezet fenntartásának költsége.
    Itt jegyzem meg, hogy amennyiben az MMSZ felhasználja az e helyen publikált ötletemet, cégem igényt tart az ötlet jogdíjára!

Mi a véleményetek az ötletrôl?

Senior Member
    Hozzászólás
    896

Idézet Ikarosz eredeti hozzászólása
    Ez szép volt és elgondolkodtatott!

Egyre nyilvánvalóbb – és ezt az elôzô hozzászólás is alátámasztotta – hogy ketté kellene választani a versenyszerû és a hobbiként ûzött modellezést. Eltérôek az igények, a kockázatok és nagyságrendekkel eltér az érintettek köre is.
    Hagyjuk meg magában a becsontosodott szövetséget és pártfogoltjaikat...

Mi a véleményetek az ötletrôl?

Az MMSZ mehet a kukába. Jó az ötlet.
    tel:+3620/3974521<br />A sün egy makacs madár. Csak akkor hajlandó repülni ha belerúgok.

Oldal: 3 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva