Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (47) összesen

Téma: Lazy Bee

Senior Member
    Hozzászólás
    168

Lazy Bee

Sziasztok!
    Hát ez is megszületett, egy valódi Andy Clancy féle "dongó" hab-elektromos utánzata. Jószerivel "scratchbuilt", mert ugyan lehet vadászni tervrajzot, de azok többnyire az igazi fa + borítás verziók (általában robbanómotorhoz).
    Szóval ma már berepültem a kis lustát.
    Néhány adat:
    - hossz: 80cm, szárny fesztáv: 115cm, húrhossz: 28cm
    - súlya felszálláskor:650g (leszálláskor sem könnyebb pedig olyankor már üres az akksi : )
    - 1000 kV EleRC motor + 20A szabályzó
    - 8x4,5 Graupner slowfly prop
    - 9g szervók
    - Feigao 8csat. vevő (tudom, hogy ehhez a géphez 3 is elég, de ilyen volt kéznél)
    - 1500mAh 3s XenonPower Lipo akksi

3-4 még festés nélküli kép van a weboldalamon (ami tök lassú, de erről nem tehetek). Hétvégén pedig (remélem addigra kifestve) videó is lesz. Egyébként nagyon hasonlóan repül a youtube -on láthatókhoz.

Xmas
    --==X={`´}=X==--

Senior Member
    Hozzászólás
    168

Lazy Bee

Ezt a felszállok a földről játékot még tanulni kell.
    Ma ismét repült a lusta dongó. Először megpróbáltam felszállni vele, de már a "taxizás" is elég kacskaringós lett.
    Így egy kis ferde elemelkedés után inkább letettem.
    Kézből viszont sima ügy. Azt már most látom, a szelet nem fogja kedvelni. Csak egy kis szellő volt, de azon is képes volt egyhelyben erőlködni. Ma már kipróbáltam mit is tud: eszméletlen, imádom. A nagy kormánylapoknak köszönhetően hihetetlen figurákra képes. Szépen vezethető hurokban és akár hanyatt is vágható (pedig csűrő az nincs).
    A leszállás is szokatlan számomra ezzel. A többi gépem mind kereketlen "bozótugró-rétitalpas" volt. Azok, ha leértek a földre hamar meg is álltak. Ez, meg elgurul .
    Legközelebb kipróbálom egy 9x4-es prop-pal is (bár a mostani is viszi rendesen).
    --==X={`´}=X==--

Senior Member
    Hozzászólás
    168

Lazy Bee

Akkor, lássuk a videót!

Bár a festés kicsit nem történt meg, és a videó miatt is mentegetőznöm kell, de a felhők szépek (jómagam detto :P ) és néhány egyszerű bukfenc így is látható.

Ja, és a széllel is egész jó elboldogul (mondom szellővel). A videó még a fenti propellerrel készült, de megreptettem APC9x3,8 -al is (és azt hiszem marad még egy darabig - hiszen bírja a szelet ).

A videón is látszik néhányszor, hogy szinte megáll a levegőben (mert déli szél fújt éppen -ami olyan a felvételen, mintha balról fújna, de nem, mert a délnek forduló gépnek pont szembe- erről ennyit ;D )
    http://isix.extra.hu/index.php?optio...id=9&Itemid=13

Kellemes jóidőt!
    --==X={`´}=X==--

Senior Member
    Hozzászólás
    168

Lazy Bee

Elkészült végre a festés!
    A weblapomon fel is tettem 3 új képet. Valóban dísztelen (vagy mintázatlan : ) a felső fele, de azt kevesebbet látni.
    Ja, kicsit Batman-es lett a szárny, de nekem így tetszik.

A szél meg olyan tempóban fúj már 3 napja, hogy értelmetlen ezt a dögöt a levegőbe engedni, így még nincsen újabb videó.

Mivel festettem: Technicolor színezőpaszta, faragasztó és víz ex-has keveréke. A látvány két rétegnek az eredménye. Az egész gép így majdnem 30g-mal nehezebb (ennyi hiányzik a tubusokból összesen).

Nah, várom a jóidőt és készül a dongóreptetés színes-szagos videója is (meg már repülnék is, ha lehet).

Kellemes jóidőt!
    --==X={`´}=X==--

Senior Member
    Hozzászólás
    168

Lazy Bee

És akkor itt a vége.

Mármint nem a gépnek, csak a sztorinak. Készült videó a reptetésről. Jól sikerült a lehetőségekhez képest (egyszerű kamera). Lassan egybeszerkesztettem a legjobb jeleneteket (van egy pár meghökkentő forduló). Sajnos a kamera egyszerűségének köszönhetően igen kevés látszik a festésből: az egyszínű sárga felső rész egész jól kijön (néha), de a mintát elnyomja a felhős ég ellenére is rengeteg fény, így alulról inkább csak szürkés folt a repcsi.

Persze a reptetés örömén ez semmit sem ront: továbbra is imádom. És tudvalevő, hogy az emberi szem lényegesen nagyobb kontraszt feldolgozására képes mint egy digitális eszköz (legalábbis a home kategóriában).

Az oldalamon így most fent van a festetlen gép "nyers-vágott" reptetés és a színes-szagos légivergődés is. Persze tud ez szépen, finoman is repülni, de néha jó egy kis vadság.

Kellemes jóidőt
    --==X={`´}=X==--

Senior Member
    Hozzászólás
    119

Re:Lazy Bee

Repül valaki ilyen géppel? Honnan lehetne beszerezni habgép Lazy Beet? Minden ötletet megköszönnék!

Star
    Méghogy törhetetlen...

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.265

Google. Különben meg meg lehet épiteni. A terve megtalálható a fórumon.

Senior Member
    Hozzászólás
    119

Olyan is lesz, hogy építeni fogok, de most gyakorlásként a kétfedeles diego-s gépemet csinálom. Addig is venni szeretnék kész gépet és habból. A google nem segített...
    Méghogy törhetetlen...

Senior Member
    Hozzászólás
    675

Lazy Bee tervek pdf formatumban az alabbi linken megkaphatok.
    http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=916960
    Udv.ahajt
    Ne dühöngj,hogy megöregedtél,van akinek ez sem sikerül."

Senior Member
    Hozzászólás
    675

Szia. star61
    Az alabbi linken 1800mm fesztavu Lazy Bee vasarolhato KIT-ben.
    http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1087753
    Udv.ahajt

Ne dühöngj,hogy megöregedtél,van akinek ez sem sikerül."

Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve