Oldal: 687 / 699 ElsőElső ... 187587637677683684685686687688689690691697 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 6.861 - 6.870 (6989) összesen

Téma: Pécsvárad - Szilágy modellreptér

Senior Member
    Hozzászólás
    706
    Gabesz!

Köszi a feltöltést, ha majd lesz kis időd hívj fel.

Senior Member
    Hozzászólás
    706
    Ma reggel kezdtem és délelőtt befejezve levágtam a füvet, délután repítettünk egyet.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.863
    Köszi Kulibá!

Senior Member gdekor logója
    Hozzászólás
    2.138
    Kedves Szilágyi Modellreptéren repítők !

Kulijani jelezte felém, hogy nem kap senkitől segítséget a fűnyíráshoz és megunta, hogy csak ő dolgozik a többiek akik ott repülnek azok csak élvezni mennek ki. Ezt így nem kívánja egyedül folytatni

Három alternatívát látok ennek a megoldására:
    1. a fűnyírásban mindeni részt vesz aki kijár repülni
    2. külsős emberrel nyíratjuk a füvet pénzért ami alkalmankként 30-40.000.- Ft és havi 2x van rá szükség, vagyis nem kell dolgozni a fűnyírással, de lényegesebben többe kerül, mintha csak a benzinpénzt kell összedobni.
    3. nem nyírja senki a füvet, nyár végén én lekaszáltatom bálaanyagnak, hogy ne legyen parlagfüves a terület, de ebben az esetben repíteni ott nem lehet.

Dekor.
    Tudok csinálni szalmából egeret......... www.nemesikle.hu

Senior Member CamPac logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.511
    Sziasztok!

Én a magam részéről nagyjából fél évente jutok ki. (Idén a rep napon voltam eddig először és utoljára kint)

Így értelemszerűen a fűnyírást nem tudom vállalni. A pálya karbantartásának költségeiben, viszont szívesen részt veszek, ahogy most is fizetem mind a benzinpénzt a hengerlést és az egyéb költségeket.

A lentieken túl én látnék még egy negyedik lehetőséget:
    A Kulibá vállalja, de nem benzin pénzért, hanem egy számára elfogadható összegért, ami talán még így is olcsóbb mint valami külsőssel levágatni.

Üdv:
    István

Senior Member Marci logója
    Hozzászólás
    1.842
    én levágom
    Modellreptér facebook: https://www.facebook.com/nemesikle.hu
    Eladó metiles trainerek
    + Modellreptér fotók: http://tinyurl.com/h5tnc2d
    Modellreptér videók:
    https://www.youtube.com/user/TURNIGYhu/videos

PARROT BEBOP 1 alkatrészek ==>
    https://goo.gl/photos/Mt2aHHsso6nyL3P4A

Senior Member
    Hozzászólás
    706
    Marci! CamPac és Reptársak!

Ezt a levelet azért írom mert a társaságot nem lehet egyszerre egy időben össze toborozni. Akinek nem inge ne vegye magára!

Marci ! Hozol traktort / mert az nincs! /és akkor vágod amikor kell? Meg vállalod az alábbi pluszt is ha hozol traktort? / kivétel a km-er /
    Mert félre értés ne essen, az hogy ki hányszor jön ki repíteni az egy dolog, mert mindegy , hogy mikor jöttetek / akár egy évben egyszer vagy egyszer sem / mindig garantáltan kiváló volt a reptér. A szemét elvitel, / köszi a legtöbb segítséget Tasi / a hinta bovden is hetekig lógott, vártam hogy csak valaki jelzi hogy megcsinálja, de megint csak én csináltam meg. / persze gyerek nem hintázik rajta sosem, de rohadtul ronda látvány volt / A szemetes ládáknál is a megsértődés volt a választás mivel szóvá tettem, hogy miért nincs kész attól a személytől aki megígérte!! Kilépett a csapatból!! Én csináltam meg . A padokat is csak elnézi mindenki, de én biztos hogy nem fogom megcsinálni.
    A fűnyírásra visszatérve:
    nem csak ülni kell a traktoron 4 órát, ki kell vinni, vissza kell vinni / ezt csináltam még a Dekortól is amikor még nem volt ez a traki hoztam- vittem Komlóról / Nyírás 10 l benzin, / ezt kértem csak tőletek , mivel kicsi a létszám nagy lenne az egy főre eső költség és ezt nem biztos hogy vállalnátok / ahonnan hozom az ide és vissza 81 km-er Soha nem kértem ezért plusz pénzt! / évente átlag 672 km-er 7 év alatt 4704 -km-er / meg ékszíj csere/ kétszer össz: 26000-ft / olaj és légszűrő csere 9 -szer össz:63.000-ft / vágó kés csere 2db. 18.800 ft / Az hogy én akkor vágtam amikor kellett nem tűnt senkinek nagy gondnak, de volt, hogy én reggel 5 kor mentem mert a " a vállalkozó " akkor tud menni amikor akar!! Meg este !! Meg vasárnap , meg ünnep nap / Soha nem tettem szóvá hogy miért nem jön akkor senki mikor én mentem / családi program, stb. nekem nincs családom // mert tudtam, hogy nem tudtok akkor jönni segíteni amikor én megyek!, de azt, hogy ilyen semmilyen a hozzáállása a társaságnak mindenhez/ kivétel a rendezvények nézzétek meg a fórumot / abba már belefáradtam! Segítek mindenkinek, de azt hogy én legyek továbbra is a gondnok az nem vállalom. / CamPac : még külön pénzért sem! Gyere te akkor amikor KELL vágni és én is fizetek érte külön pénzt! / A fű az nő és akkor kell vágni amikor itt az ideje. Tehát ez nem pénz kérdés, hanem az idő!! Mivel én a 7 év alatt rengeteg időt szakítottam a reptér projektre szívesen átadom bárkinek a további gondnokságot!!
    / előnyben a vállalkozók mivel azok mindig ráérnek !/
    Kedves reptársak és barátaim / aki még úgy érzi /
    Sajnos nekem még keményen kell dolgoznom azért, hogy egyáltalán nyugdíjat kapjak / ha megélem / és nem tartozom a fiatalabbik generációhoz, tehát ezért nem akarok a továbbiakban még a reptér gondnokságot is a vállamra venni a továbbiakban.Továbbra is maradok tisztelettel felétek

Q-LY-bá

Senior Member PT-19 Cornell_A logója
    Hely
    Mernye, Komló
    Hozzászólás
    2.715
    Mindenkinek az idő a legdrágább. Köszönjük az áldozatos munkádat Janibá.

Megfontolandó, hogy kisebb területet nyírjunk. Mindenki hozza a fűnyíróját és amekkora területet tudunk, lenyírunk. Én a fűkaszával továbbra is kijárok. A Kaposváriak például így csinálják. Fontolgatom, hogy veszek egy hengerkéses tologatós fűnyírót, hogy a fűkaszám ne unatkozzon.
    Utoljára módosítva: PT-19 Cornell_A által : 2018-05-18 23:07
    Wágner Gábor (Kerman)
    Avia-Rent Kft.
    Kaposújlak repülőtér
    nemesikle.hu
    Pécsvárad-Szilágy Modellreptér
    3D yomtatás
    Apehanger MTB (majomfogó)

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.863
    Nem tudom hányan vagyunk, és milyen körülmények között...igazából az én szemszögemből nem is lényeg.

Pécsi városlakó vagyok, 42nm-es egyszobás lakásban, aminek az 1/5-ét immár a modellezés teszi ki. Nyilván ez az én problémám.
    Viszont ebből adódóan (mint már sokszor említettem) sem eszközöm, sem szerszámom nincs ami erre alkalmas lenne, ellenben a felmerülő költségeket amíg tudom (remélem minél tovább) természetesen fizetem. Ennyivel tudom kivenni a részem, fizetek, mint a katonatiszt. (Gabesz utalom a költséget, munka miatt vagy vezetek, vagy alszom - nem felejtettem el).

Amivel én tudok hozzájárulni a közösséghez:
    - egyeztetés telefonon az egyesületi elnökkel,
    - egyeztetés telefonon a biztonsági felmérést végző cég képviselőjével BP-en,
    - egyeztetés a Pogány reptér illetékesével személyesen,
    - a mostani decemberig érvényes pogányi hozzájárulást még ingyen kaptuk, a következőért fizetni kell. Ha nem orrbavágó összeg, akkor intázem.
    - papírmunka elkészítése, kinyomtatása,
    - a legális és nyogodt repülés érdekében az eseti légtér megkérésének intézése havonta,
    - a magyarországi modellreptér-programban való részvétel elindítása, ügyintézése.

Sajnos a tevékenységem nem látványos, és felesleges infókkal nem is szeretnélek traktálni titeket, elég a legfontosabb infót adni felétek...

Ezeknek is vannak/voltak költségei, de szerencsére be tudom nyelni.

Fűnyírás:
    Az a baj, hogy egy traktoros körkéses, vagy alternáló-vágó nem tud olyan mélységben vágni, mint Kulibá traktora. Emlékeim szerint a traktoros kaszák kb. 6-9cm-t hagynak meg a növényi szárból...Az meg szerintem nekünk már majdnem nagy...
    A tárgyak karbantartására szívesen kimegyek segíteni, ha időben szóltok, és ennek is beszállok a költségébe. Nyilván eszközöm egy szál sem, de mondjátok mi kell, és megpróbálom beszerezni...

A modellezés ahogy elnézem újra kezd felfutni, ha lassan is, de kezd...egy ismerősöm hamarosan megveszi a versenykoptere mellé az első repcsijét, és szerintem szívesen csatlakozna...egy másik is elkezdett kacsintgatni...kezd kialakulni egy igény arra, hogy rendezett, biztonságos körülmények között, legális módon reptessenek...a pécsi zug reptetőhelyek is hamarosan megszűnnek, egyre nagyobb a rádiós zaj, a változó irányú szél, stb...Ha tudnánk növelni a taglétszámot, könnyebb lenne a tagdíjból fenntartani a rendet a reptéren.

Én mindenképp amellé tenném le a voksom, hogy ne hagyjuk veszni a repteret, mert azon kevés modellreptér közé tartozik országosan, ahol rend, tisztaság, és zavartalan környezet áll rendelkezésre...

Nem lenne utolsó egy olyan megbeszélést tartani, ahol érdemben foglalkozunk az ügyekkel, és nem két reptetés között kell félinformációk alapján megbeszélni...azt hiszem kibírnánk úgy, mint múltkor...

Nyílván nem szeretném osztani az észt 42nm-ről, csak próbálok ötletelni, vagy segítséget nyújtani...

Senior Member
    Hozzászólás
    706
    Kedves Gabesz!

Köszi, de egyszer már ha emlékszel, emlékeztek nem nyírtuk a teljes területet, a bérleti díj ugyan az maradt és micsoda erdő lett győztük helyre hozni. / meg a bérnyírásra mennyit fizettünk / Meg aztán megnézném azt aki tolja azon a helyeken ahol még a traki is nyög olyan sűrű a dzsidzsa !! Mert ugye ha csak egy napot is kihagyunk a nyírási időponttól akkor megerősödik rendesen . / higgyétek el én már csak tudom / Azt meg azért meg kellene kérdezned, hogy hány tologatós lenne? Meg nehogy az legyen, hogy három ember nyír füvet! Azt te is tudod hogy a füvet akkor kel nyírni amikor szükséges, nem két nappal vagy egy héttel később mert akkor igazán kínlódás! Ha csak egy ér rá akkor mikor nyírni kell egyedül neki megy az egésznek? Ennek a területnek, reptérnek / nézd meg most a padokat, festés / folyamatos karbantartás kell, hogy így nézzen ki.
    Most úgy néz ki egy kívül álló szemszögéből ez az egész, hogy mit csinál ez az öreg ilyen problémát a fűnyírásból! Hát!! sajnos ig is itt ennek a társaságnak és a szép repterünknek ez a legnagyobb problémája!

Szabolcs!

Ne mentegetőzz, nincs miért és a segítséged nagyon nagy / mindenki nevében még egyszer köszönöm /és azt hiszem nem az a lényeg hogy ki mekkora lakásban lakik ha vállal valami hobbit! / az legyen repmodel vagy fedett pályás bélyeg gyűjtés stb, /
    Vagy csinálja valaki odaadóan annak minden felelősségével és költségével, munkájával vagy neki se álljon.
    Összerántani a társaságot ?!? / nagyon szeretném megint azt látni mikor a padokat csináltam, szakadó esőben vittük ki és másnap ugyan annyian le is tettük őket / De most egy megbeszélésre sem lehet összeszedni a tagságot!
    Emlékszel hányan voltunk a Pécsváradi presszóban a megbeszélésen. 4-en? Pedig meg lett kérdezve hetekkel előtte , hogy mikor legyen ki hogy ér rá.
    Én mindig is tudomásul vettem hogy mindenkinek van családja, családi programja, de azt nem hiszem, hogy nem lehet egy szombat vagy vasárnap délutánt összehozni az otthoni programokat figyelembe véve / ha már van egy hobbija / hogy eltudjon jönni . De lehet, hogy tévedek és nem lehet.

Mert ugye ha őszinte akarok lenni ez az egész probléma nem a fórumra való!

Q-LY-bá

Oldal: 687 / 699 ElsőElső ... 187587637677683684685686687688689690691697 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva