Oldal: 693 / 699 ElsőElső ... 193593643683689690691692693694695696697 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 6.921 - 6.930 (6989) összesen

Téma: Pécsvárad - Szilágy modellreptér

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.863
    Tegnap, 1900 körül voltam kinn...autósok sehol, reptettem kb. 20 percet, a Zengő felől nagyon jött a viharfelhő, és a nap is ment le.

A terület nagyon szép lett Kulibá!!

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.863
    Ma (vasárnap) 1800 körül kiugrom ellenőrizni a placcot, esetleg egyet reptetni, és légteret aktiválni (a modellreptér-program miatt kell a későbbiekre)...eső után jelentem a fű növekedését...

Senior Member Marci logója
    Hozzászólás
    1.842
    üdv Urak,

többen biztos hallottátok:

https://444.hu/2018/07/19/a-teljesen...szalag-idejere

nem a drón, és nem is a légtér-foglalós honlap a lényeg, hanem extrém esetben vissza sem tudod mondani ha valahol lefoglaltad a légteret.

a vicces fickó biztosan nem vállal a lefoglalt légtérben felelősséget másokért.. emiatt a bajság...

üdv..
    Modellreptér facebook: https://www.facebook.com/nemesikle.hu
    Eladó metiles trainerek
    + Modellreptér fotók: http://tinyurl.com/h5tnc2d
    Modellreptér videók:
    https://www.youtube.com/user/TURNIGYhu/videos

PARROT BEBOP 1 alkatrészek ==>
    https://goo.gl/photos/Mt2aHHsso6nyL3P4A

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.863
    Ma 1940 körül voltam kinn vadászni a rallyzókra...senki sem volt. A fű nagyon szép...

Senior Member
    Hozzászólás
    706
    Ezt az egész légtér és drón ügyet köszönhetik a drónosok maguknak, a sok eszetlen barom reptető végett!
    És mi is és más modell repülősök akik éveken keresztül minden gond nélkül repítettünk szívunk.
    Ez csak az én véleményem!
    Más:
    Nem tudom, hogy a társaságból / a beírásokat nézve kérdezem /hányan olvassák közülünk a fórumot, és hányan vagyunk, vagy leszünk aktívak egy hónap múlva,de közeledik az éves bérleti díj gyűjtésének ideje!
    Közlöm, hogy ha nem tudjuk megfinanszírozni a jövő évet akkor beszántás lesz a vége! És ez most nem vicc!!
    A padokat sem vagyok hajlandó addig elkészíteni amíg nem látom a jövőt. / max a töröttet kiszedem /
    Gondolom majd most jön, hogy " én csak egy évben egyszer megyek ki, én nekem elég a szántó föld széle mert kis hab gépem van, nekem nem kell a két hektár stb. stb. " akkor valljon mindenki színt és ez alapján alakul a jövőnk!!
    Szeretnék már egyszer nem csak problémákkal kapcsolatban írni erre a fórumra!
    Mindenkinek üdv: Q-LY-bá

Idézet Marci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    üdv Urak,

többen biztos hallottátok:

https://444.hu/2018/07/19/a-teljesen...szalag-idejere

nem a drón, és nem is a légtér-foglalós honlap a lényeg, hanem extrém esetben vissza sem tudod mondani ha valahol lefoglaltad a légteret.

a vicces fickó biztosan nem vállal a lefoglalt légtérben felelősséget másokért.. emiatt a bajság...

üdv..

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.863
    A szokásos...keveset reptetek (bár igyekszem behozni a lemaradást), de a költségeket természetesen beadom, ahogy eddig is...nem szeretném, ha a nagy múltú reptér nem lenne...

Talán érdemes lenne a tulajjal új feltételeket megbeszélni...

Háát Zsozsó...azért azt kiírni, hogy mindenki hibája...talán nem kéne...ahogy beszélgettem bárkivel, mindenkinek van baja, amihez pénz kell, és azt még mindig nem adják ingyen. Ergo a tagok nagy része olyan szakaszba érkezett, hogy a pénz hajtása, és az esetleges családi kötelesség fontosabb lett, mint egy nyomoronc hobbi. Elvégre te is a családra, munkára hivatkozva számoltad fel magad...
    Zsolti, Kulibá, Mat dolgozik, többünk hétvégén is...üdítő példa pmpmpmpm fórumtárshölgy, akivel 2-3 hete futottam össze...kiderült akkor mennek ki a párjával, ha hazajönnek németből, de a tagdíjjat ahogy látom zokszó nélkül beadta...

Mat is kimegy amikor tud, én is egyre többször jutok majd ki a játszós gép miatt...használható repcsi nélkül én is csak ellenőrizni megyek ki...Kulibá is megy ki az új sráccal, aki lelkes...

NovákCsabiról nem tudok, repnapon találkoztunk utoljára...nyilván sokaknak elvette a kedvét a légtér-mizéria, de hinni kell abban, hogy ebből is kilábalunk...

Igyekszem úgy keverni a lapokat, hogy a reptér bekerüljön a modellreptér-programba, és erre jó esélyünk is van, ráadásul csak nyerünk vele...

A légtér aktiválás gyerekjáték annak, aki repülni szeretne...

A siklóernyősökkel is lehetne kezdeni valamit, nem tudom milyen feltételekkel használják a repteret...
    Utálom a fészbúkot, de lehet ott kellene marketingezni...
    És tudom, hogy sokakat a hideg ráz a multikopteresektől, de azért csak nyitni kéne feléjük...sok embernek erre van pénze elsőre...és ugyan nem szeretek (dehogynem) jó példa lenni, de én is mivel kezdtem (DJI PHANTOM), és meg lehet nézni mivel repkedek most (már amikor nem zúzom le a gépem)...más koptetes is rákapna a repülős érzésre, bár eléggé rombolja a kedvet a váltáshoz, hogy így lenézitek őket...
    Szerintem tök mindegy mivel repül az illető, ha a tagdíjat befizeti...

Az autók távoltartását még megértem, bár a vészleszállón nekik is lehetne helyük...

Szóval a hibáztatás helyet a megoldáson kéne törni a fejünket...hibáztatni mindenki tud...

Kulibá oktatási tapasztalatát, és felszerelését is biztosan lehetne hasznosítani...
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2018-07-25 09:48

Senior Member CamPac logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.511
    Sziasztok!

A jövő évi közteherviselést tekintve, ahogy idén is, rám számíthatok.
    (Igaz, egy kezem en meg tudom számolni hányszor vagyok kint, de a nagyobb gépek miatt nem kezdek el filléreskedni)

Fórum tekintetében én javasolnék egy százszor hatékonyabb megoldást, amit másik Modellező klubbal használunk, és remekül működik:
    -Vagy facebook csoport
    -Vagy WhatsApp esetleg Viber csoport

A webes felület kényelmetlen, rugalmatlan, tapasztalatok azt mutatják hogy mindenki le is szokott róla.
    A mobil alkalmazások viszont jól működnek, és mindenki használja őket

Infóként végül annyi, hogy ma hat körül kimegyünk a másodmagammal reptetni. Akinek van kedve csatlakozzon.

Üdv:
    Isti

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.863
    Este kinézek én is, "tesztelek"...plusz csinálok pár képet a jövőbeni oldalra...kis adalék, hogy tavasszal egy pécsi airsoft pályáról csináltam képeket, és töltötem fel a google rendszerébe a térképre...egy-két hónap alatt (plusz reklám nélkül!) már 1000 ember látta, mára emlékeim szerint túllépte a 10000-es nézettséget, és tetszést...sajnos ez van, a mai világban a szaros faszbúk mindent visz...

Vibert aktívan használom, nagyon hatékony...több csoportot üzemeltetek...

Senior Member
    Hozzászólás
    706
    Kedves reptársak!

Big Zsozsó!
    Ne haragudj rám ,de jobb lett volna ha ezt nem írod fel!!!!
    Én az elmúlt időben hányszor írtam fel, hogy megyek ki 1 h után. Rajtam kívül és a Zolikán kívül nem jött senki.
    Az hogy más fórumot kellene ez helyett használni az szerintem nem megoldás a problémára! Teljesen mindegy ,hogy mire írsz itt nem az a baj, hogy nem olvassák, hanem, hogy nem is válaszolnak! Nekem nincs okos telefonom, tehát a megoldás nekem marad ez a fórum!
    Az hogy nincs semmi program az igen mindenki hibája! Bárkinek adva volt a lehetőség bármit szervezni!! KI VOLT KÖZÜLÜNK AKI EZT MEGTETTE AZ ELMÚLT ÉVEKBEN? Akkor most mi van? Miért rám vártok ? Én már megmondtam egy párszor, hogy ugyan olyan tag vagyok mint bárki más! Csak lehet, hogy egy kicsit lelkesebb! / Pénz hajszolás? / Na ide figyeljetek: Én ezen már túl esetem és majdnem belehaltam! Akkor azt mondtam a családomnak, hogy többet ér az egészségem és az ,hogy tovább lehetek velük egészségben, mert mi kell? Őszintén: van hol laknotok, egészségesek vagytok, ivóvíz minőséggel húzod le a vécét, elmentek minden évben nyaralni, kocsitok van, el mész a boltba akár minden nap a héten és nem tudsz olyat mondani amit nem tudsz megvenni stb. stb. Hidd el a pénzt nem tudod a sírba elvinni, de a nagy hajszolása sírba visz!!/ természetesen a magad anyagi körülményedhez képest / tehát akinek még több kell az ne panaszkodjon, hogy nem ér rá egy kicsit hobbizni! Majd rájöttök ti is . Nem akarok itt lelkizni , de én jobban elfáradok a reptér dolgainak rendben tartásával mint a munkámmal. Mert mi van itt? Most is a válaszokból mit szűrtetek ki?

Idézet Big Zsozsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Én néha megszokásból olvasom a fórumot, de semmi nem utal arra hogy bárki is reptetne ott! Senki nem írja hogy kimegyek x napon és aki tud jöjjön. Szerintem annyi meg egy bambi! Amíg mi (ujjak) kijártunk ez nem volt így! Amúgy azzal hogy abba hagytam a modellezést, barátokat is veszítettem! Régit és újat egyaránt. Nincs miért beszélnünk egymással. Egyre szarabb lesz az egész. Nincs egy hétvégi találkozó amit összetartana titeket! Így nincs ami megmozgatná az embert hogy kimenjen reptetni, hanem keres más helyet, mondván hogy minek menjek szilágyra ha nincs ott senki! Ez mindenki hibája!

Senior Member
    Hozzászólás
    706
    Ja és még valami!
    smith_hun
    Kösz a sok adminisztrációs melódat és a hozzá állásod!
    Itt ebben a társaságban szerintem használhatsz Vibert vagy akármilyen szuper elérhetőséget és fórumot !

Oldal: 693 / 699 ElsőElső ... 193593643683689690691692693694695696697 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva