Oldal: 12 / 12 ElsőElső ... 289101112
Eredmény: 111 - 117 (117) összesen

Téma: "csettegő" vagy a legegyszerűbb "gőzhajó"

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395

Re:"csettegő" vagy a legegyszerűbb "gőzhajó"

Ez lenne a lemezhajó:

http://steam.surmanzs.fotoalbum.hu/?...tureid/3915157

Ezt lehet dekorálni kikötői boxernek, vagy kis halászbárkának és máris jobban néz ki az egész "PÖFI" projekt :-)

Junior Member
    Hozzászólás
    3

Re:"csettegő" vagy a legegyszerűbb "gőzhajó"

Üdvözletem mindenkinek !

Készítettem én is egy "gőzhajót" , fizikából a termodinamikánál tartunk és gondoltam ha már rátaláltam erre a topikra és meg is tetszett akkor meg is építem . Működéséről annyit hogy nem tudom hogy normális dolog egy , de ameddig gondolom nem forr rendesen a víz addig 5 másodpercig vibrál aztán vár egy kicsit kb. 4-5 másodpercet és újra kezd vibrálni (gőzölni ) és ez megy kb félpercig aztán folyamatos vibrál "megy mint a gőzös " . kísérletként ahogy a képeken is látszik (nem akartam szétszedni mert csak ideiglenesen ameddig be nem mutatom addig van ez a sárga tubus aztán a "szíve" átköltözik egy lemez test be ) fáradt olajat kapott üzem anyagnak szemléltetni jó lesz így is . Bevallom kicsit féltem is tőle , vagy nem igazán félelem hanem izgatottság az új dolog miatt mi lesz ha nem jól hajlítom vagy rövid vagy hosszú lesz a cső stb. De végül jó lett , és olyan nagy öröm szabadult fel bennem , amikor meg láttam az első lökést , amikor felforrt , a víz , és ki szabadult a gőz .

Az első pár méteréről se videó se fotó nem készült sajnos mert nem itthon fejeztem be a hajócskát (keresztneve : GeoCu ) és nem vittem magammal szerszámokon kívül semmit de videót terveztem csak készülőben van a kamerához a víz álló tok .

Alap anyag :
    Tesc* Majonézes tubus (test)
    6 mm külső 4 mm belső átmérővel rendelkező réz cső , 45 cm (+/- 1-2mm) hosszú ( "motor" )
    tea mécses alu része (üzemanyag tartály)
    fáradt olaj (üzem anyag , de későbbiekben áttérek a bioüzemanyagokra metanol vagy napraforgó olaj )
    kender madzag (gyújtás)

További képek : http://www.rcpilot.hu/gall/hajo/1912.../gozhajok.html

Üdv. István !

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Üdv. Megörültem amikor rátaláltam végre erre az oldalra 2 hét után, de igazán akkor örültem a legjobban amikor találtam linkeket a hajóhoz. Sajnos rá kellet jönnöm, hogy ezek a linkek sajnos már nem "működnek". Így még másfél hétbe telt mire rátaláltam erre a videóra rajzzal mindennel együtt! https://youtu.be/uBEXCZ0Ry60 . Az volna a kérdésem hogy a csak egy rézcsővel jobb a hajó meghajtása vagy jó ez a kis kazán szerüséggel. Majd kipróbálom az utóbbival (az szerepel a videóban is) és jelentkezem a fejleményekel.

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.300
    Mind a kettő jó. Amit gyerekkoromban lehetett kapni, az is kazános volt. Jó a videó, csak jó lenne tudni, hogy mi az a szürke trutymó, amivel ragasztja?

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Az egy fémragasztó. Csőragasztó néven is lehet kapni fémcsövekhez.(ami vízálló)
    Utoljára módosítva: Vadászó által : 2018-12-28 09:04 Oka: Kiegészítés

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Valamiért nem kapok hozzá, csak pillanat ragasztót tudtam amire utólag azt mondták hogy az nem jó, mert nem fogja bírni össze fogni. Pedig hő álló alumínium ragasztó csak épp pillanat ragasztó.

Senior Member
    Hozzászólás
    228
    Ezt én gyerekként sokkal egyszerűbben oldottam meg. Olajos hal konzerv dobozába lágyforrasztással két sárgaréz golyóstoll betétet, egymás fölé. A kazán egy-másfél centiméter átmérőjű, nyolc-tíz centiméter hosszú gyógyszeres üveg volt fektetve, és egy parafa dugón keresztül mentek bele a csövek. Drótból hajlítottam a kazánnak tartót, és az alatt volt a tea mécses.

Oldal: 12 / 12 ElsőElső ... 289101112

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva