Oldal: 2 / 22 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (219) összesen

Téma: Kisütés... , de hogyan?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.356

Re: Kisütés... , de hogyan?

Szia Zoli!

A "D" pontot pontosítanád egy kicsit?
    Vagy ez akksifüggő lenne nálad? Vagy Te is azt a mágikus 0,9V/cella
    értéket részesíted előnyben?

Gyurici

Senior Member
    Hozzászólás
    262

A "D" pont valahol két szélső érték közt lehet. Az alsó pont az ahol a legkisebb kapacitású cella eléri a kisütött állapotot. A felső pont a teljes kapacitás és a futam alatt ténylegesen felhasznált kapacitás különbsége, természetesen egy kis ráhagyással. Az alap Tamiya autók pl. egy futam alatt nem használnak fel több, mint 1300-1500 mAh-t, pedig most 3300-as cellákkal mennek, tehát ha 1600 mAh-t sütsz ki a töltés előtt az akku ugyanúgy viselkedik, a futam 5 perce alatt, mintha teljesen kisütött állapotban kezdted volna tölteni.
    Ha már ezeknél az akkuknál tartunk, kipróbáltam, hogy hogyan befolyásolja a terhelt feszültséget a töltési áram. Fölösleges 1 C-nél nagyobb áramot használni, a feszültség nemhogy emelkedne, hanem minimálisan csökkent (3A, 7,12 V; 4A, 7,08 V). A kisütés 10 A-rel történt.
    kázé

Member
    Hozzászólás
    68

Sziasztok !

Végig olvasva az oldalt sokat tanultam és köszönöm mindenkinek a segítséget a dolgok részletes ismertetésében.
    A kisütő tálca, ha jól értelmezem, csak akkor és addig használható, amíg az akkuk nincsenek akkupackaba szerelve mert után már a kiegyenlítésük nem lehetséges. A már meglévő pakkokat, hogyan célszerű karbantartani nektek mik a tapasztalataitok?
    Részemről 4db Sanyo NiCd Sub-C akkumulátorokból építettem egy akkupack-ot és egy Intelli-Controll V3-as töltővel szoktam tölteni és kisütni őket. Ennek a töltőnek van egy automatikus töltő és kisütő programja a NiCd akksikhoz ezet szoktam használni általában, időnként meg 0,5A töltéssel és 2A-es kisütési beállításokkal szoktam 4 ciklust végighajtani rajtuk. A tapasztalataim eddig egész jók mert az egyik akksi 3 éves szépen tartja magát míg a másik pedig 1,5 éves és az is jól funkciónál.
    A hosszabb idős tárolásnál a Intelli-Controll V3-as töltővel szoktam kisütni és úgy tárolom.
    A töltök automatikus funkcióiról mi a véleményetek és a tapasztalatotok ?

Dugó
    Shuttle Sceadu Evo 50, <br /><br />„Arccal a vasút felé”

Senior Member
    Hozzászólás
    262

Hogy ha van időd,nem ártana néha egy normál töltés is. Mivel ezek Ni-Cd akkuk, közel sem annyira érzékenyek a mélykisülésre, mint a Ni-Mh akkuk. Ezeket valóban kisütve illik tárolni.
    Az Intellicontroll automata funkciói Ni-Cd akkuknál jól beválnak, Ni-Mh-nél már nem az igazi, hajlamos a túltöltésre és főleg a túl mély kisütésre.
    kázé

Senior Member
    Hozzászólás
    135

Szervusztok!
    Az lenne a tiszteletteljes kérdésem a szakértőkhöz, hogy az autó lelassulása esetén, amikor az akku lemerült, szükséges-e a töltőn discharge-kisütéssel kezdeni, vagy mehet egyből a gyorstöltés kisütés nélkül, és utána egy 1/10c-s , kb 20 perces kiegyenlítő lassútöltés?
    FF01,TA02,TT01R,M03R,M05pro,Minizilla,MINI-Z ,HB stadium10,,Slash2wdvxl,Slash1/16,Xraym18pro,

Senior Member
    Hozzászólás
    262

Szia!

Kisütni nem kell, viszont illene megvárni míg az akku lehűl, mielőtt újra töltenéd, kb. 1 óra.
    kázé

Senior Member
    Hozzászólás
    135

Köszönöm szépen!
    FF01,TA02,TT01R,M03R,M05pro,Minizilla,MINI-Z ,HB stadium10,,Slash2wdvxl,Slash1/16,Xraym18pro,

Senior Member
    Hozzászólás
    218

Heló mindenkinek.
    Az volna a kérdésem,hogy mi igaz abból

1:a ni-ca akkukat mindíg le kell meríteni teljesen 0-ra?
    2:a ni-mh akkuban mindíg kell hagyni valamennyit?
    3:milyen idöközönként kell kisütni az akkukat?
    Valaki???
    Köszike...

Senior Member
    Hozzászólás
    241

Idézet Rcvik eredeti hozzászólása
    1:a ni-ca akkukat mindíg le kell meríteni teljesen 0-ra?
    2:a ni-mh akkuban mindíg kell hagyni valamennyit?
    3:milyen idöközönként kell kisütni az akkukat?
    Hali!
    Semmit sem KELL kisütni 0-ára. Ha jól tudom a NICD akku kibírja a 0 ra való kisütést de nem igazán szokták. És az is csak úgy, hogy egyedül van.
    Akkupackot nem szabad 0 ra sütni, mert átpolarizálódik és csak bajt okoz. Lerontja az összeset és tönkremegy az egész.
    Ha jól tudom a 2 féle akku között nem olyan nagy a különbség töltés szinten legalább is. A NIMH kisebb a memoria effektus, jobban birja ha nincs lemerítve teljesen és úgy töltesz rá.
    Elöttem már ebben a topicban írták, hogy 0,9 V alá/ cella nem szabad lemenni, mert onnan nagyon gyorsan átmegy a cella mélykisülésbe, és átpolarizálódhat, tönkremehet. A biztos ha 1-1.1 V/cella alá nem mész és akkor kisebb esély van arra, hogy baj legyen. Ez így minkét akkura müködő dolog.
    A kisütés, hogy milyen idöközönként kell, nagyon megoszlanak a vélemények. Valaki 5 töltés után szokta valaki mindig.
    Mondjuk a NICD-ot minden használat után mielött töltenéd jó kisütni a megengedett étékéig. A NIMH azt télleg lehet ritkábban, de általában az ember akkor kezdi el tölteni mikor már lemerült vagy ha hosszaban akarod müködtetni. Szóval ki lehet mindig sütni amig lehet.
    Remélem ez segített. Ha meg valamit kihagytam vgy rosszul írtam, azt majd kijavítják.
    Üdv!

ZMR250 Tamiya DT-02 Sakura Zero S

Senior Member
    Hozzászólás
    218

Köszi a választ.
    Még egy dolog a kisütéssel?
    Nincs hozzá eszközöm jó egy 12voltos autó izzó is amíg világít vagy ezt felejtsem el?

Oldal: 2 / 22 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva