Oldal: 127 / 127 ElsőElső ... 2777117123124125126127
Eredmény: 1.261 - 1.268 (1268) összesen

Téma: Autoeletronikai villamkerdesek - minden, ami a vezerlesrol szol

Senior Member
    Hely
    Budapest, Újpest
    Hozzászólás
    2.146
    Idézet viktor58 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Azt tudom hogy amper és wattmérő műszert lehet kapni modellekhez. Viszont olyan van e amit csatlakoztatok, játszok a modellel és rögzíti mondjuk a legmagasabb értékeket! Vagyis tényleges üzem közbeni értékeket szeretnék megtudni! Mivel tudnám ezt kivitelezni?
    Köszi
    https://hobbyking.com/en_us/micropower-v4-e-logger.html

Persze, ehhez is kell egy hőmérőszenzor, meg egy BL fordulatszámszenzor. Lehet rá tenni pitotcsöves sebességmérőt is, így már kb. 90-100 usd körül van.
    Utoljára módosítva: Bigyula által : 2017-02-16 14:14
    TT-01, TRF 416X, TRF 416 WE, Sakura Zero S, VRX Spirit

Senior Member viktor58 logója
    Hozzászólás
    637
    Sziasztok! Egy vevő kb hány ampert bír el? Ha mondjuk egy 7 szervót működtetek egyszerre terhelve, fogja e bírni? Egy teherautóra szeretnék kcr darut építeni amit kis áttételes motorok működtetnének. Azt szeretném tudni hogy elég ha a vevőből kapják e közvetlenül az áramot (szervó elektronikából készített szabályzóval) vagy az akksiról külön szabályzókkal? Menetes szárakkal mozgatnák a munkahengereket. https://m.banggood.com/N20-DC-Gear-M...-p-924377.html
    Van itten minden. Autó, hajó, helikopter. Elektromos, nitrós, benzines, GŐZ!

Member
    Hely
    Veszprém megye
    Hozzászólás
    98
    Sziasztok!

Egy mászóautót okosítok fel 2 szervóval. 1-el nincs gond, kettővel pedig már beesik a feszültség, így az esc beépített bec-e nem bírja.
    Jelenleg 2db JX PDI-6221MG szervó van fent a gépen.
    Kérdésem az lenne, mivel gyerekjátéknak lesz használva majd, hogy mekkora az a szervó, amit ajánlotok egy ilyen mászóautóra (HSP 94880 1:8 crawler) ?
    Gyárilag 15kg-ost láttam a 94881T2-esen, így abban reménykedem, hogy pl kiváltva Towerpro 995MG-re (egy van itthon) a két szervót elbírja az esc, vagy egy Hobbywing bec-el megúszom a történetet (~3 $)
    2db JX szervó tud kajálni ( yt videóban 3A feletti fogyival), így egy bec kevés lenne és attól félek, hogy hosszú távon az esc bec-je sem bírná sokáig.

JX maradjon és egy 6A-es ZTW BEC-et rakjak rá ( ~4000Ft)
    Keressek kisebb áramfelvételű szervót és egy 3A-es bec-el etessem az egyiket, másikat meg az esc-ről?
    Utóbbi esetben megmaradna a JX a "jobb" autóimra, és nem is kerül annyiba.
    Mit javasoltok?
    Esetleg van jobb megoldás is? Hirtelen a bec jutott eszembe....

Kösz a válaszokat előre is!
    Utoljára módosítva: szasza79 által : 2018-02-03 18:12

Junior Member
    Hozzászólás
    16
    Sziasztok!

Ismeri valaki ezt a szabályzót? Nem tudom beállítani és semmilyen leírás nincs mellé. Csak rángatja a motort, de nem pörgeti szépen. Egyszer sikerült szépen pörgetnie, de kikapcsolás után elvesztette a beállítást.
    https://www.ebay.com/itm/120A-ESC-Se...AAAOSwVLRaVr4c
    https://www.ebay.com/itm/120A-ESC-Se...AAAOSwVLRaVr4c

Senior Member szgabi logója
    Telefon
    20/502 3919
    Hozzászólás
    184
    Sziasztok!

Keresek valakit, aki javít Bl szabályzót. Olyan, mintha csak 25 %-on működne. Az első negyedben megy, aztán hiába adok gázt, nem gyorsul tovább.
    Ha privátban írsz, hamarabb észreveszem.
    Köszönöm!
    Üdv,
    Gábor
    20/502 39 19
    ,,mit sem ér a butaság, rosszindulat nélkül"

Senior Member
    Hozzászólás
    1.962
    Jellemzően nem javítják (jól) a bl szabályzókat, a gyártók is cserélik hiba esetén. A leírt jelenség megszólalásig olyan mint a voltage cutoff, nézd meg ki van-e kapcsolva.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    20/470-5202
    Hozzászólás
    1.985
    Pár (talán 3-4) évvel ezelőtt itt a fórumon valaki ajánlott egy valamilyen Attila nevezetű egyént, aki tanyán javít, (de nem is az a lényeg) marha jó szakember és korrekt áron dolgozik.
    Már azt sem tudom, hogy akkor melyik fórumtárs ajánlotta, én elküldtem hozzá egy SP 1 éves szabit, meg egy KoPropo szervót, hid és kondicserékre. Úgy 2 hónap után el is készültek állítólag, de a mai napig nem érkezett vissza hozzám egyik sem. Azóta a fórumon is volt átállás, az üzenetek egy része elkallódott, az ajánló személyt sem tudjuk, hogy ki volt, plusz a szerelő is azóta nem aktív fórumtag, legalábbis én nem találom, hiába böngészem a fórumokat.
    Na, ez csak egy rövid kitérő volt, ha valaki a leírás alapján tud róluk valamit és még elérhetőek, akkor megköszönöm a visszajelzést.
    Egyébként a szabi javítási anyagköltsége volt elmondása szerint 3ezer, a munkadíj úgyszintén, a szabit anno (akkor ez volt a legújabb típus a SpeedPassion-nál) pedig vásároltam kb. 11ezer forintnak megfelelő dodókáért.
    Úgyhogy ezen a szinten nem annyira gazdaságos a javíttatás.

Junior Member
    Hozzászólás
    1
    Sziasztok,nem talaltam olyan topicot ahol kozolebb tudnék lenni a kérdésemmel egyszerű dolog de még is dilemmába estem, adott egy 1:8 as truggy 150A szabival, hxt csatlakozoval töltök minden autom.2 kérdésem lenne,mennyire ajánlatos az ukkukat forrasztani új csatlakozókat okozhat-e problémát”itt gondolok a melegedésre” illetve a masodik kérdés hogy a hxt csatlakozó kibírja-e ,lehete eggyáltalán használni 2x5000es 2s akkumulátor osszekotésére?
    Az új akkukon xt90 csatlakozók vannak,nem akarok újabb átalakítot csinálni pluysz y kábelt rendelni mikor van egy bizonyos megszokott csatlakozóm és készletem is van rá megcsinálni,de ha az xt90 el jobban járok természetesen átalakítok és bevásárlok rá,köszönöm előre is a választ!

Oldal: 127 / 127 ElsőElső ... 2777117123124125126127

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva