Oldal: 128 / 128 ElsőElső ... 2878118124125126127128
Eredmény: 1.271 - 1.276 (1276) összesen

Téma: Autoeletronikai villamkerdesek - minden, ami a vezerlesrol szol

Junior Member
    Hozzászólás
    7
    Akkor elvileg a túlmerítésen kívül, nincs más akadálya a li-ion vagy li-po akkuk használatának? Én úgy gondoltam, hogy az ESC elektronikája nem bírja az Li-ion akkuk nagy áramleadási képességét és ezért mehetett szét az az alkatrész amiről írtam. Azonban máshol azt is mondták, hogy esetleg fordítva kötöttem rá az akkut, de mivel tamiya csatlakozása van a az akkunak és ESC-nek is ezt nem tartom valószínűnek (az autót azóta, hogy nálam van már használtam párszor és ment rendesen).

Junior Member
    Hozzászólás
    7
    Üdv!

Hozzám került egy LPR indy 400-as ESC és nem találok róla semmilyen leírást az interneten. Tudna segíteni valaki abban, hogy az a kis állító "csavar" (potméter) mire jó és hogyan kell vele beállítani rendesen a szabályzót?

Előre is köszönöm a segítséget!
    Csatolt k Csatolt k

Senior Member
    Hozzászólás
    2.026
    A kis poti a max. teljesítményt (áramot) állítja.
    http://www.competitionx.com/lrp-esc-manuals/
    Fentről a tizedik.

Junior Member
    Hozzászólás
    7
    Azta q...eget!

Ezer köszönet érte!

Ezt a CompetetionX oldalt nekem is behozta a google. Meg is találtam a manualáok között ezt az LRP-t, azonban amikor rá kattintottam, 404-es oldal hibát dobott állandóan. Most nézem, hogy amit linkeltél, a link elején nincs a https\\ rész csak simán www.com-al kezdődik.

Köszi még egyszer!

Junior Member
    Hozzászólás
    7
    Na még egy pár kérdésem lenne.

Azt írja az útmutató, hogy a csak előremenettel rendelkező szabályzókhoz kell egy schottky dióda a motor kivezetései közé (a fékezésből származó energia "elnyelésére", ha jól értem...), azt viszont nem részletezi, hogy milyen típusú és méretű az a dióda. A zavarszűrő kondik értékéről sem ír.

Használt cucc, ezért ezek nem voltak hozzá mellékelve.

Senior Member conflict logója
    Hozzászólás
    369
    Van ötlete esetleg valakinek egy ilyen hibajelenséghez?
    Egy kép-piros 1/10 rendőrautó villógóról van szó,amely tökéletesen működik, az autó bekapcsolása után gyönyörűen tesz a dolgát, fut rajta a váltakozó felvillanás, de amint a távot is bekapcsolom, a fény megáll, az a led, amelyik csak fél fénnyel világított, az úgy is marad. Ha a kormányt tekergetem, néha változik a fény, hol ez gyullad föl, hol egy másik, rendszert nem véltem benne felfedezni. Azt már kipróbáltam, hogy csak tápot kap, a jelkábelt leszedtem, de akkor sem működik. A távirányító kikapcsdolása után sem tér magához, de ha az autót (illetve az esc-t) kikapcsolom, meg vissza, megint minden szépen csillog-villog, amíg a távirányítót ismét be nem kapcsolom...
    Nem az aláírásomban szereplő sakuráról van szó, egy régi nikko 350z autóba került egy kefés vrx alap esc, és egy goolrc távirányító+annak a vevője, meg egy tök alap szervó van benne, a motorja maradt a gyári kefés, a többi elektronika a kukába került belőle.
    vrx murena + goolrc 8.5T + tsky 120A
    honda nsx jgtc sakura xi sport + 8.5T cheetah cs60

Oldal: 128 / 128 ElsőElső ... 2878118124125126127128

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve