Oldal: 2 / 8 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (73) összesen

Téma: Habszárny megerősítése kasírozással

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.368

Re:Habszárny megerősítése kasírozással

Szia Endre!
    Ha még volna karma, akkor most kapnál tőlem egy pluszt! Ez a lényeg. Meg kell őrizni a kísérletező kedvet. Továbbá a negatív eredemény is eredmény. Az pedig külön öröm, ha valaki leírja a zsákutcát is, ahová sikerült bemennie. Teljesen egyetértek a dícsérettel, amit kiosztottál.
    Egyébként a faragasztó helyett használható a csiriz is, feltéve, hogy farsangi álarcot akarunk készíteni.
    Charles amúgy becsempészett egy apró finomságot a hozzászólásába: " ... az erezése a lemezeknek legyen hosszanti irányban...".
    Imrét is nyilván a jó szándék vezette, amikor az alapinformációt megosztotta velünk. Az is világos, hogy egy kezdő számára szimpatikus egy olyan eljárás, ami könnyen hozzáférhető anyagokat használ ismert módon.
    HC: Amit leírtál működik is, olcsó is, de az ár/érték aránnyal van egy kis gond. Ne veszítsd el a kedvedet! Különösen értékelem azt, hogy különböző termékeket vizsgáltál meg a használhatóság szempontjából.
    Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

No már most álljunk meg egy szóra.......!
    Mivel én indítottam ezt a topicot, má' csak belekotyognék, mert akik még nem próbálták, azok magyaráznak már megint bele a legtöbb hülyeséget. A módszer igenis nagyon jó, és hatékony, és sokkal kevesebb súlyt tesz a habra, mint amennyit mondjuk egy balsa+műgyanta felpakolás tenne. Nagy örömmel olvastam HC kolléga kutatómunkáját, ami egy kicsit félrevezetőnek tűnik, ui. amikor ő lemérte azt a darabka depron, akkor 0,9g volt, kasírozva meg 1,8g lett. De ez nem azt jelenti, hogy a kasírozott hab súlya a duplája lesz, hanem azt, hogy az a kb 10X5=50cm2 feluletre felhordott kasíranyag 0,9g súlyú. Ebből következik, hogy egy cm2-re felhordott anyag súlya 0,9/50=0,018g Ha egy 1méterX20centiméteres szárnyat nézünk az alul és felül kb 4000cm2X0,018=72g Tehát ez azt jelenti, hogy 7,2 dekagrammal lesz több a súlya a gépnek, viszont kb. műanyagkeménységű felület lesz a szárnyon, és nem kell festeni sem. Ez a 70g egy méteres gépnél már nem számít borzasztónak, pláne robbanósnál, ahol ez a módszer a szárnyat megvédi a kipufogott olajtól, oldószertől. És még annyit tennék hozzá, hogy a ragasztót nem töményen kell felhasználni, hanem kb felére hígítva, ezáltal is csökken a réteg súlya.
    És ha már Endre kolléga elfecsérelt időről papolt, ahhoz meg csak annyit tennék hozzá, hogy ez egy hobbi. Ha az időről szólna, akkor senki sem vágna bele egyetlen nagyobb balsa gép, vagy skála-modell építésébe, mert az tényleg rengeteg időbe tellik, mire elkészül, és azt is össze lehet 2 perc alatt törni. És még annyit, hogy ennek a szárnynak az erőssége vetekszik a bordákból készített és fóliázott szárnyakkal, de még mindig olcsóbb a papírtörlő, mint a vasalós fólia. Azért mert egyesek megtehetik hogy üvegszálas technológiát használjanak, még nem kell lebecsülni az olcsóbb, de ugyanakkor használható módszereket. Ha valakinek nem tetszik az ötlet nem kötelező azt úgy megcsinálni, de ha valakinek tetszik, és veszi a fáradságot egy kis kutatómunkára, azt nem kell mindjárt lehurrogni!
    Úgyhogy HC fel a fejjel, és örülök hogy legalább egy ötlettel gyarapodtam, a festék bekeverésre gondolok amivel a ragasztót megszínezed.
    Egyébként ez is jellemző a magyar mentalitásra, mégha külföldön él is az a magyar, hogy itt ha valaki feldob egy új módszert, akkor nem azon gondolkodnak a többiek, hogy azt hogyan lehetne jobbá fejleszteni, (kivétel HC kolléga) hanem azon törik a fejüket, hogy az az új ötlet miért szar!
    ( Magyar ember sajnos abban nőtt fel hogy ez nem így van, pedig... )
    Hát kedves kollégák ha nem fejlesztünk, akkor ne is romboljunk! OK?
    Ha meg valaki fejleszt, azt hagyjuk már dolgozni! OK?
    Remélem hogy legalább a fiatalok, az eljövendő modellezőnemzedék nem ebben nő fel nagyra!

Mégannyit, hogy Charles kolléga azért téved, mert ő nem olvasta el az első topicindító részben a belinkelt módszert, de még a a topic címét sem, mert ha elolvasta volna, akkor tudná, hogy itt nem egy sík lap laminálásáról van szó, hanem egy CNC-vágott, illetve ragasztott habszárny megerősítéséről, ami ugyebár nem sík, és különböző ívekkel, tarkított, tehát nem lehet balsát egyszerűen rásúlyozni, ahogy ő írta. Namármost mi már csak maradunk a "trutyizgatásnál", mert a trutyit ugyebár a belépőélre is fel lehet kenni, meg a szárny ívelt végére is, ellentétben a balzával, amit nem lehet egykönnyen felkenni úgy-é? Vagy például egy ívelt törzsre is nehéz a balsát felkenni, de a trutyis módszerrel azt is meg lehet erősíteni.
    Amúgy meg hozzáteszem, hogy én Eger mellett lakok, és az én 100Km-es körzetemben sem balzát, sem műgyantás cuccokat sem lehet kapni. Egyébként is ezek jóval drágábbak, mint a papírtörlő, és a faragasztó, még külföldön is nemde?
    Üdv Imre!<br />

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.267

K&#246;sz&#246;n&#246;m Imre a v&#233;dőbesz&#233;det!

"kicsit" val&#243;ban elvett&#233;k a kedvem a hozz&#225;sz&#243;l&#225;st&#243;l, de majd kiheverem... a haszn&#225;lata ( a F&#243;rum&#233; sem) nem k&#246;telező! 8)

Ez egy rendk&#237;v&#252;l olcs&#243; &#233;s alakk&#246;vető technol&#243;gia. Nem vetekszik a cs&#250;cs technik&#225;kkal (&#252;vegsz&#225;l+műgyanta+mikro ballon), de nem is ker&#252;l annyiba &#233;s nagyon k&#246;nnyű a megmunk&#225;l&#225;sa!
    Az anyag&#225;ban fest&#233;s eredm&#233;nyek&#233;p, csak csiszolni (egy kicsit) &#233;s dekor&#225;lni kell a g&#233;pet, ami megint nagyon meggyors&#237;tja a k&#233;sz&#237;t&#233;s&#233;t.
    A kas&#237;roz&#225;s nagy előnye, hogy a szob&#225;ban, vagy konyhaasztalon, teljesen k&#246;rnyezetbar&#225;t, szagmentes, csak v&#237;zb&#225;zis&#250; anyagok ker&#252;lnek felhaszn&#225;l&#225;sra. B&#225;rmilyen fel&#252;letet percek alatt be lehet vonni &#233;s &#237;gy a csatlakoz&#225;sok lapol&#225;s&#225;val egys&#233;gesebb merev&#237;t&#233;s k&#233;sz&#237;thető habg&#233;pekre.
    A sulyn&#246;veked&#233;s megfelelő anyagok v&#225;laszt&#225;s&#225;val (elsősorban a k&#233;ztőrlő vastags&#225;g &#233;s ragaszt&#243; h&#237;g&#237;t&#225;s&#225;val) "hangolhat&#243;" ( szinez&#233;s meg nem n&#246;veli az alaps&#250;lyt).
    Ez nem lev&#225;ltja a megl&#233;vő bevon&#243; technol&#243;gi&#225;kat, ez csak egy alternat&#237;va.

Senior Member Endre logója
    Hely
    Budapest XI. ker.
    Hozzászólás
    2.905

Sziasztok !

A technológiáról nem írnék többet, mert a véleményem nem fog változni, meg a valóság sem.

Imrének meg már csak annyit, sokadszor, hogy észere kéne már venni, hogy a kollegát buzdítottam a haladás felé és nem megsértődni kéne járni sem a fórumra, sem az "úgynevezett" saját topicokba. Ismeretlenül meg pláne nem megállapítani másról, hogy ki mit is próbált ki pontosan. Szerencsére a modellezés nem csak a fórumon zajlik, úgyhogy most kéretik mellőzni az én nem láttam tőled semmit jellegű magyarázatokat. Sajnálom ha be vagy szorulva Egerbe, de már mondtam, járj el másokhoz, nézz körül mit csinálnak és hogyan, a fórumon keresztül nézve egy csövön kukucskálva látod csak a modellezést.
    Az a jó, ha a ballasztot ki is lehet venni! De ez is bent felejthető....

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.368

Kedves Imre!
    Én olvastam a hivatkozást is. Sőt megnéztem a képeket is. Világosan értem az eljárást, annak minden előnyével és hátrányával. 25 grammos üvegszövettel és epoxi gyantával számítva az általad megadott méreteknél a súlynövekedés 30 g, szemben a 72-vel. De nem erről a 4 dekáról beszélünk, hanem a terhelhetőségről, amit nem is lehet összehasonlítani, ahogyan nyilván az árakat sem. Abban persze tökéletesen egyetértünk, hogy egy kamikáze stílusú leszállás ezt is, azt is tönkreteszi.
    Itt a fórumon 2004-ben tették közzé ezt a linket:
    http://www.svensktmodellflyg.se/foru...entMainTopic=2
    A magam részéről nem zárkózom el az ilyen megoldásoktól sem. Ahogyan följebb írtam, mindent ki kell próbálni.
    Csak tájékoztatásul; modellboltok Egerben:
    Modellbolt Eger, Almagyar út 7.
    Kyosho World modell bolt (Agria Park bevásárló központ)

Az utóbbi most nyílt, az elsőben már voltam.
    Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Idézet Endre eredeti hozzászólása
    Sajnálom ha be vagy szorulva Egerbe, de már mondtam, járj el másokhoz, nézz körül mit csinálnak és hogyan, a fórumon keresztül nézve egy csövön kukucskálva látod csak a modellezést.
    Endre!
    Na látod, megint az a fölényes nagymellényűség, amit a te hozzászólásaidból árad! Te vagy a fórumkötekedő?
    Mi közöd van hozzá, hogy én hova járok? Nem kérek a kioktatásaidból!
    Otthon tegyed, vagy ahová beszorultál de ne itt a fórumon!
    Ha nem tetszenek az ötleteim nem kell őket megvalósítanod, sőt el sem olvasnod!

Kedves Vegyész Kolléga!

Én nem vitattam soha a műgyanta előnyet, de az ára miatt, és a nehezen beszerezhető volta miatt nem sokan használják. Itt a környezetemben egyik modellező társamról sem tudok, aki ismeri, és használja őket, pedig elhiheted elég sok kollégát ismerek. Valami olyasmit hallottam, hogy azt acetonnal hígítják, ami ugyebár megeszi a habot, de tényleg nem értek hozzá, és nem is akarok belefolyni mélyebben.
    Ami a fent említett boltokat illet, hidd el ismerem őket. Az Almagyar úti, bár ő lenne állítólag a Walkera modellek hivatalos M.országi képviselője, csak helikoptereket, autókat, és RTF repülőket és azok alkatrészeit árusítja, kb. 2X-es áron, mint a Pesti boltok. Repülőhöz még propellert sem mindig tudunk ott venni, sem egyéb alkatrészeket. Sem balsa, sem depron, de még szénpálcákat sem árusít! Itt a weblapjuk, nézd meg milyen a kínálatuk, pld. egy TP-90-es szervó, amit már meg lehet venni 800,-Ft-ért náluk akciósan 2600.-Ft A shopban felsorolt termékekből az üzletben alig-alig van valami:

http://www.rcshop.hu/modules.php?name=news

A Kyoshóról meg ne is beszéljünk, mert az csak egy csili-vili játékbolt a plázában, és ők semmilyen alkatrészt nem árusítanak. Tehát nem vagyunk ezekkel kisegítve, mert minden kis vacakért pestre kell mennünk.
    Üdv Imre!<br />

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.368

Bocsánat Imre!
    A Kyoshóról csak a nyitási híreket olvastam, de nem ismerem őket. A másik üzletben már voltam, de most, hogy írod, tényleg másképp néz ki, mint az Origó, vagy a Sylka. (Elnézést kérek a nem említettektől.) Az áraikkal meg végképp nem vagyok tisztában. Most tényleg megnéztem a weblapjukat és igazad van.
    Szóval tájékozatlannak bizonyultam. Téged viszont vigasztaljon a tény, hogy ha módját ejthetem, akkor én szívesen "szorulok be" Egerbe és a környékére (Szilvásvárad, Bogács stb.).
    Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Nagyon helyes, szeretettel várunk, és egy jó reptetésre a Szihalom Puszta Reptéren!
    Üdv Imre!<br />

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.267

Ha tudom, hogy ilyen vita lesz belőle.... :-\

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Dehogy lett ez vita .... ez csak egy olyan "igazi forumbeli eszmecsere" ... ;D

Imre,

kerlek, ne kapjatok fel mindjart a vizet !!

Valoban nem olvastam bele az elejébe ... de most atolvasva az egeszet, egy akkora kis gepnel valoban nem szamit hogy kasirozva vagy üvegezve van ... igazad van viszont abban is, hogy az ember a lehetösegeit kihasznalva kell hogy boldoguljon es igy, az adott körülmenyeket szemlelve, tenyleg a lehetö legjobb megoldasokat probaljatok kihozni !!

Sajnalom hogy ennyire szar a helyzetük a modellezöknek ott Eger es környékén, ez a teny ismeretlen volt elöttem !!

üdv,

Charles

Oldal: 2 / 8 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve