Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (49) összesen

Téma: II. Sárbogárdi Heliparty - NA-IV kupa ! 07. 12.

Junior Member pilot001 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólás
    3

II. Sárbogárdi Heliparty - NA-IV kupa ! 07. 12.

Üdv...

!!! !!!! !!! FIGYELEM !! !!! !!!

Ismét megrendezésre kerül a Sárbogárdi modellhelikopteres ügyességi verseny !

2008 Július 12. én SZOMBATON

Helyszín VÁLTOZÁS !!!!! : RÉTIMAJOR , Aranyponty Zrt. terülte !!! http://www.aranyponty.hu

GPS : 46°48'30.58"N 18°35'28.62"E - Google earth ből vett adat.

Útvonal : Sárbogárdot elhagyva déli irányban , majd Rétszilason át és azt elhagyva balra fordulva Hadnagypuszta felé.

Várunk mindenkit szeretettel.. ;D

Nevezési díj : NINCS !

Díjazott verseny !!

Verseny kezdési időpontja : 10 : 00

EMH.hu oldalon látható szabályok érvényesek !

! Biztosítás kötelező !

! Verseny elött rádiók leadása kötelező !

Elért pontok természetesen beleszámítanak az országos bajnoksági sorozatba !!!

A verseny most részét képezi a Rétimajorban tartott halfőző és kulturális napnak !
    A verseny nem fog időkorláttal futni magyarul nem kell igazodni ott semmi programhoz.
    A behajtás a kapuknál kapott/kért papírral lehetséges amit a rendezők adnak a versenyzőknek hogy kocsival a pályára hajthassanak !A kapott papírt a kocsi szélvédőjéhez kell rakni a szabad mozgás érdekében !

OFF

Lesz mindenféle egyéb program kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Kajás sátor lesz, étterem is van, Halász múzeum....
    Büfé egész nap, színpadon műsorok. LCD kivetítést intézünk a versenyről ha minden igaz sikerül !!
    ....részletes program az oldalukon lesz nemsokára látható !
    Aki repülőgépet hoz az is elfér.. képek alapján.

Mivel a verseny egy szigeten lesz... hát lehet hozni modell hajót is !!!

ON

Képen látható egyéb infó ....

És előzetes fotók a helyszínről... még a fűnyírás hátra van :

Itt egy magaslesről fotóztak .. jó hely lesz a fotózáshoz...szerintem.

Senior Member
    Telefon
    +36204165963
    Hozzászólás
    796

Re: II. Sárbogárdi Heliparty - NA-IV kupa ! 07. 12.

Sziasztok sporik
    Volna egy ötletem,az elkövetkezendő NAIV versennyekkel kapcsolatban.Nagy gondot okoz a robbanós helikkel versenyre kelni,a kis elektromosokkal szemben ebben a versenyszámban.Egyszerűen nem lehet versenyre kelni velük,mert sokkal jobban férnek a csövek között,az eddigi tapasztalataim alapján.Arra gondoltam,hogy a robbanós heliket is külön kellene díjazni,a következő képpen.A bajnoki pontozás nem változna egyáltalán,mert van aki egyszer robbanóssal indul,egyszer elektromossal,és ez nagy bonyodalmakhoz vezetne.Csupán annyi lenne,hogy a versenyen az eredményhirdetéskor a robbanósok külön lennének felsorolva eredményeik alapján,esetleg még 3 kupa erejéig szét lennének választva.A bajnoki pontozásban úgy mint eddig,nem lennének külön kategóriák,minden maradna a régiben.
    Mit szóltok hozzá?
    ui:
    Bocsi Ákos,hogy itt is megkérdezem,de kíváncsi lennék a versenytársak véleményére is,tényleg nem okoskodni akarok,de így esélytelen a robbanós kategória.
    electrobike.hu<br />Mociker<br />06204165963

Viszont Jó Buli !

Én a robbanóssal azon izgulok, hogy elférjek a karók között míg a kis elektromosok lazán fickándoznak közöttük. Én egyébkénkt nem így, hanem rotorátmérő szerint szedném szét a csapatot. Mondjuk 1.m. átmérőnél kissebb, meg nagyobb kategóriát csinálnék. Hiába elektromos egy heli, ha 60-as lapáttal repül neki ugyanolyan szűkek a karók. De nyugodj meg Mociker ha fetámad a szél akkor a robbanóssal még végilehet menni a pályán, míg az elektromosba kapaszkodni kell erősen. Csak a szerencse, hogy az eddigi két ügyességi versenyen majdnem szélcsend volt. Meg azért a palack, meg az asztal szedi azért rendesen az áldozatait az elektromosok közt.

De egyszer eljön még a mi időnk !!!!!! Jó szeles lesz !!!!!!

Aztán a szervezőknek kellene belátni, hogy a verseny nem a helik, hanem a pilóták ügyességét teszteli. Valakinek fel kéne érni ésszel, hogy nem egyenlőek a feltételek, kis és nagy heli között. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy az ügyességire külön fentartson egy kis elektromos helit. Mondjuk azért ha ezt tovább gondoljuk akkor ugye a karók 4 m-re vannak, és igazán akor egyenlőek a feltételek, ha a karók távolsága minden helinél a rotorátmérőhöz képest azonos arányban vannak. Ekkor ugye startonként lehetne újra kitűzni a pályát, ami lehetetlenné tenné a versenyt. Szóval nem is olyan egyszerű ez az egész téma. Valami kompromisszumra kellene jutni a témában. Szerintem egyébként ez a szezon így fog lezajlani, és majd az évértékelő gyűlésen Pesten fogunk tudni közösen valami kopromisszumot kötni a témában.

Egyébként sajnos a következő két versenyen nem tudok részt venni. Legközelebb Esztergomban leszek ott, de mindenkinek eredményes versenyzést kívánok az ekövetkező két futamban.
    Belánszky Zoltán

Senior Member
    Telefon
    +36204165963
    Hozzászólás
    796

Épp ezért gondoltam,hogy a bajnoki pontozás maradna ahogy eddig volt,mert ezt a részét idén nem lehet már megváltoztatni,talán a következő évben.Viszont,a futam végén,ki lehetne emelni külön is,a robbanósok sorrendjét is,és esetleg 3 kupával díjazni őket is.Talán akkor nem lenne annyira savanyú,a szőlő.Addig csak azt várják a robbanósok,hogy mikor jön már orkán erejű vihar,amiben a mai elektronyos helik nem is olyan instabilak már,mint régen voltak,látva itt Extrembmx-et,mit művel a Minititánnal,nagy szélben,a reptéren.Ezzel a kis változtatással,nem szólnánk bele a bajnoki pontállásba,ugyanakkor el lenne ismerve,hogy a 600-as heliket nehezebb terelgetni a karók között.

Junior Member pilot001 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólás
    3

NA-IV kupa extra ?

Üdv..
    Persze ezt nem láttuk előre hogy így lesz a dolog.
    Ki kell fornia magát a dolognak. Elmúlt versenyeken nagyon jól látszott a kis elektromos helik előnye. Olyan tipusú versenyt kell kitalálni amikor nem számit a méret :. Nos ezt rágni kell mert nem lesz annyira egyszerű. Azt lehetne még csinálni hogy kisebb karó tálvolságokat rakni a kis heliknek. De lehet azon meg méghamarabb végig mennek ;D szóval rák tudja merre kell elindulni hogy kiegyenlítsük a külöbségeket.

Idén már nem biztos hogy lesz változás a NA IV tipusnál.

Ákos

Senior Member
    Hozzászólás
    444

Halllllóóó!!!

Valamikor az volt a baj, hogy csináljunk elektromos kategóriát. Most vazze az elektromosok miatt kell a durrogósaknak külön kategória. :-)

Ez nagyon jó! Végre pezseg a helis élet!

Szval szerintem, és ezt az év elején is megmondtam senkit nem tartok vissza attól, hogy külön díjazásban részesítsen valakit vagy valakiket.

Sajnos az éves értékelésbe csak az összevont eredményt tudom belerakni ( ezt kell kitalálni hogy lehetne mindet )

Tehát ha Ákos te úgy gondolod nyugodtan oszd meg az eredményeket de csak az értékelés után tehát ha akarod akkor külön díjazhatod az ügyességin belül a pukkanósokat.

Majd januárban kitalálunk valamit!!!
    NaSa<br />+36 20 W EG NO 11

Senior Member
    Telefon
    +36204165963
    Hozzászólás
    796

Sziasztok
    Én így gondoltam mint NASA is leírta a dolgokat,és természetesen a verseny rendezőségétől függ,hogy lesz-e külön értékelés a robbanósok számára.Mindezzel a problémával,csak azért mertem előhozakodni,mert rossz úgy neki indulni a versenynek,hogy szinte semmi esély egy rohadt kupát hazavinni,és megmutatni az asszonynak,hogy "ehune"!!!! ;D
    Most,már csak a mindíg sorrakerülő versenyrendezőség,és a versenytársak véleménye hiányzik,hogy ki mit gondol erről a témáról!!!!!
    Előre is köszönöm.

Senior Member extrembmx logója
    Telefon
    06 30 521 58 30
    Hozzászólás
    3.725

ŐŐŐŐ

Én akkor most meg se szólaljak.... :
    Trex 550X Dominator -- Futaba T7c -- SLS -- Graphene

Senior Member
    Hozzászólás
    1.076

Sziasztok!

Megfordíthatjuk a dolgot: a figuratív versenyben előnyben vannak a robbanósok, mert egy szép és szabályos loopingot pl. könnyebb megrepülni egy 50-s vagy 90-s géppel, mint mondjuk a MiniTitannal!!!

Amúgy meg akinek van lóvéja egy robbanós 50-s gépre, annak jutna egy 450-s elektromosra is! - úgyhogy nincs miről beszélni!

Kevés helist tovább osztani elég nehéz, de ez az én szubjektív véleményem!

Üdv
    Krafcsik István<br />+36-30-983-1999<br />krafcsiki@gmail.com<br />Spektrum DX8<br />+Minden ami vele kompatibilis!

Senior Member
    Hozzászólás
    886

Nos igen, figurat&#237;von a nagyobb a nyerőbb &#233;s a sz&#233;l n&#246;veked&#233;s&#233;vel az előny&#252;k csak n&#246;vekszik.
    Ami m&#233;g visszavet, hogy 450-essel a mezei autorota is nagyon nagy kih&#237;v&#225;s, pedig az &#233;rne sok pontot. T&#246;bbek k&#246;zt ilyen okokb&#243;l szeretn&#233;m megtanulni a ny&#225;ron.

Persze j&#243; lenne, ha k&#233;t m&#233;retkateg&#243;ri&#225;ra bontan&#225;nk a dolgokat, de ehhez kevesen vagyunk. Mondjuk meg merem kock&#225;ztatni, hogy egy ilyen sz&#233;tv&#225;laszt&#225;s eset&#233;n t&#246;bben versenyezn&#233;nek 450-es &#233;s 500-as m&#233;retben.

Idézet extrembmx eredeti hozzászólása
    ŐŐŐŐ

&#201;n akkor most meg se sz&#243;laljak.... :
    ;D ;D ;D
    T-Rex 450SEv2 Flybarless, FPV EasyGlider & X8 with C4S OSD & Autopilot

Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •