Oldal: 277 / 280 ElsőElső ... 177227267273274275276277278279280 UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.761 - 2.770 (2793) összesen

Téma: Align T-Rex 250

Senior Member pilot11 logója
    Hozzászólás
    5.482
    Köszönöm szépen!
    "...belátom, hogy TALÁN én vagyok Robert Porter, ha Ön is belátja, hogy TALÁN a K-Paxről jöttem..."

Senior Member atneworld logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    605
    "Pro 3D Flight" - eloszor azt hittem a video cime enyhén túloz DE NEM! nagyon szép repülés!
    Trex 450Pro DFC, MiniQuad 250, Spektrum DX7s - YouTube

Hozzászólás
    5.482
    :-) Jogos-jogos...egy kötőjel segíthetett volna megóvni a nagyképűség látszatától :-) Mindenesetre köszönöm! :-)
    "...belátom, hogy TALÁN én vagyok Robert Porter, ha Ön is belátja, hogy TALÁN a K-Paxről jöttem..."

Senior Member Frigetrus logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    115
    Sziasztok!
    Mi lehet az oka annak, hogy ha jobbra fordítom a heli orrát, akkor mindig picit visszalegyez balra? Kb. 10 fokot képes ilyenkor visszafordulni.
    2db Align T-Rex 450L+Spirit, Align T-Rex 550X+Spirit2, Soxos Strike 7+Spirit2, Spektrum NX8, VRX Blast

Hozzászólás
    5.482
    Idézet Frigetrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Mi lehet az oka annak, hogy ha jobbra fordítom a heli orrát, akkor mindig picit visszalegyez balra? Kb. 10 fokot képes ilyenkor visszafordulni.
    Sokminden, FBL vezérlő, annak beállítása, gyenge/lassú szervó, mechanikus lógás, (vagy épp szorulás), ami előbbi a 250-esnél valljuk be, alap, így sosem lesz olyan, mint egy nagyobb gép...de azért a hibákat érdemes kijavítani, én nagyon jó kis gépet csináltam belőle.

Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    115
    Idézet pilot11 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sokminden, FBL vezérlő, annak beállítása, gyenge/lassú szervó, mechanikus lógás, (vagy épp szorulás), ami előbbi a 250-esnél valljuk be, alap, így sosem lesz olyan, mint egy nagyobb gép...de azért a hibákat érdemes kijavítani, én nagyon jó kis gépet csináltam belőle.
    Nos leírok pár dolgot a konfigról ami releváns lehet:
    FBL: 3GX, az 5-ös szoftverrel.
    Farokszervó: Align DS426M
    Gyro érzékenység a Devo 7 távon eddig 72 és 76% között, egész értékenként próbálva.
    Gyári faroklapát befogók (H25095A)
    Számomra ismeretlen neonzöld műanyag faroklapátok, ránézésre KBDD, totál így néz ki: https://www.amainhobbies.com/kbdd-in...dd4025/p239952.

Szorulást nem érzek, lötyögést már inkább.
    Utoljára módosítva: Frigetrus által : 2016-05-25 16:41
    2db Align T-Rex 450L+Spirit, Align T-Rex 550X+Spirit2, Soxos Strike 7+Spirit2, Spektrum NX8, VRX Blast

Hozzászólás
    5.482
    Én ott kezdeném, hogy a 3GX-et betenném a sámli lába alá, ha billeg, ha nem kidobnám. Helyette kellene valami normális vezérlő, mert azzal sosem lesz jó. Emellett a farokmechanika lógásán kellene dolgozni, 3.-szor, ha már van egy jó vezérlő, akkor érdemes lenne egy jobb farokszervó is. Nem tudom, miért feltételes módban írtam, mert én pont ezt tettem, ha visszaolvasol, megtalálod. A gép tökéletes lett.

https://www.youtube.com/watch?v=gwk1x09mCGY

Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    115
    Idézet pilot11 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én ott kezdeném, hogy a 3GX-et betenném a sámli lába alá, ha billeg, ha nem kidobnám. Helyette kellene valami normális vezérlő, mert azzal sosem lesz jó. Emellett a farokmechanika lógásán kellene dolgozni, 3.-szor, ha már van egy jó vezérlő, akkor érdemes lenne egy jobb farokszervó is. Nem tudom, miért feltételes módban írtam, mert én pont ezt tettem, ha visszaolvasol, megtalálod. A gép tökéletes lett.

https://www.youtube.com/watch?v=gwk1x09mCGY
    Húú, azért ennyira drasztikusan nem látom egyelőre a helyzetet a 3GX-el kapcsolatban, minden más esetben tart rendesen, bár őszintén szólva, nem is vagyok még olyan szinten, hogy komolyabb hiányosságokat észrevegyek. Gyakorlok a géppel és tényleg csak ez az apró visszafordulás a zavaró.
    Visszanéztem, valóban írtál a farokvezérlésről, na azt a témát kicsit jobban átnézem. Látom más farokvezérlő rudat készítettél.

Hozzászólás
    5.482
    Igen, mert "hasasodott", de azóta vissza raktam a gyárit, de 2 db vezeto gyűrűvel. Igy tokeletes.

Senior Member M. Zoltán logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    614
    Farok kotyogását csökkenteni lehet az alábbiakkal:

A befogóba oldalankét 2-2 csapágyat teszel hosszabb csavarral. Oldalirányban megszűnik a kotyogás, viszont a lapát befogó felőli végéről le kell reszelni, mert a hosszabb csavartól nem fér el rendesen.

A csúszka gömbfeje és a vezérlőkar közötti kotyogást teflonszalaggal csökkentem. Egy rövid gázszerelő teflonszalag darabot négyrét hajtok úgy, hogy kb. a hossza a szélességével egyezzen, majd ezt a kis négyszöglapot ráteszem a vezérlőkar lukas részére és belenyomom a csúszka gömbfejét. Nem szorul és itt is megszűnik a kotyogás, ráadásul meglepően tartós.

Bár az enyémek hilleres gépek, én is mindig a giro állítgatásával, meg alászivacsolással próbálkoztam, de a megoldást a mechanika rendbetétele adta az összes 250-esemnél.
    AS350 (T-250), MD500 (T-250), Lama 315B (T-250), Hugh. 300 (T-250, Gaui Mini Z, V911) valamintt Koax Lama-k, mocsárjáró, Styroman Extra 300 (800), Mini Fun Cub (1000)...

Oldal: 277 / 280 ElsőElső ... 177227267273274275276277278279280 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva