Oldal: 1 / 4 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (32) összesen

Téma: Távirányítós fűnyíró építés

Távirányítós fűnyíró építés

Üdv mindenkinek, szeretnék segítséget kérni a következő témában:
    Építeni fogok egy távirányítós fűnyírót, de nem vagyok tisztában azzal, hogy mire van szükségem az irányításához.

Milyen távirányítóra, vevőre, szabályzóra, szervókra van szükségem, ha:

Benzines, oldalkidobós fűnyíró alapokra építek egy szgk. generátort (12V), 4db ablakemelő motort (ez lenne a 4kerék meghajtás), 2-2 motor mehet egyszerre, oldalanként.
    Kanyarodást úgy képzeltem el, hogy egyik oldali 2db motor előre hajt, a másik oldali 2db pedig hátra (vagy áll).
    Szükség lehet még egy plusz csatornára?!, amit vészleállító célokra használnék, esetleg világítás ki-be kapcsolásra. Természetesen az lenne a cél, hogy minden elektronika mehessen 12V-ról, ne kelljen plusz akksi.
    (egyébként az áramellátást csak a generátor végezné, akku nélkül) Illetve ha szükség lesz rá, akkor a generátor gerjesztése miatt lesz a gépen egy pici 12V akksi.

Segítségeteket előre is köszönöm!
    Ha valaki elméleti síkon betársulna:
    msn:laszlou@vnet.hu
    mail:laszlou@freemail.hu
    HBX Bonzer, E-Savage (e-zilla), Yamaha Blaster quad

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

Re: Távirányítós fűnyíró építés

Sajnos nem tudok segiteni a kerdeseiddel kapcsolatban de itt egy video egy hazilag keszitett csodarol hatha tudsz belole otleteket meriteni - keszito weboldalan megtalalod az epitesi leirast (sajnos ezt nem tudtam leellenorizni mert nem nyilik meg innen az oldal):
    http://www.youtube.com/watch?v=l8Wz_OXJfyg

Ez egy professzionalisabb megoldas szereny arcedulaval:
    http://www.evatech.net/RCLM2006S.html

Par eve volt egy hir egy elektromos verziorol de az is valami hasonlo aron volt valszeg a ceg tonkrement azota mert nem talalom sehol (hu de raerek).

Jo szorakozast a funyiro projecthez

Köszönöm cvt01!

Hasznos volt a video, már nem vagyok benne biztos, hogy minden kerék fix és meghajtott legyen, a videók többségében a hybrid meghajtású távirányítós fűnyíró gépek hátsó kerék meghajtásúak, az elsők csak szabadon forduló kerekek, mint a bevásárló kocsikon...

Építési leírás megvolt, sok képpel. Gyűlik az infó szépen
    A szerény árcédulás megoldás közel van 1 millához ?! (maradok az építésnél, a vásárlást nem nekem találták ki)

Nincs olyan távirányító, amin mind 2db joy előre-hátra mozgatható, és a vevője joy-onként egy szabályzót képes vezérelni, azok pedig 1-1 motort előre és hátra?
    Így a bal kezemmel tudnám a bal oldali motort, a jobb kezemmel pedig a jobb oldali motort irányítani.
    Ez szuper lenne, mert nem kellene sem szervó, sem mech.szabályzó, sem pedig semmi más , ráadásul óvatostól a hirtelenig lehetne a kormányzást szabályozni, előre és hátramenetben egyaránt!

Ha ez a 2 szervó összehangolható is lenne az egyenes haladás érdekében, és még nem is füstölne 12V-tól, akkor le is esnék a székről örömömben

Nem ilyesformán irányítják az RC lánctalpasokat, etetőhajókat, stb.?!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.438

Bármily meglepő, a kérésed egyáltalán nem szokatlan és nem is lehetetlen. Sőtt, léteznek is ilyen távok. A "pultos" többcsatornás (4-től felfelé) távok tudnak ilyet és amire gondolsz, az a "mixelés" hogy mehessen a két motor (csatorna) egyszerre és külön külön is. Ez a "pisztoly-távhoz" szokott autósnak meglepő lehet, de a repülősöknél és a heliseknél teljesen alap követelmény a távirányítóval szemben.

Megjegyzem a távnak és a vevőnek teljesen mindegy, hogy az adott csatornák mit vezérelnek, ugyanúgy csak 1 db jel csatornánként. Tehát mindegy hogy szervó mozgató jelet küld, vagy motor-szabályzó jelet.

Éppen ezért elméletben akár egy sima alap 2 csatornás pisztoly távirányító is tud 1motor és 1szervó helyett 2 külön motort, 2 külön szabályzóval vezérelni, egyiket a normál gáz helyén, másikat a kormány helyén, de ebből azért adódnának "egyformán gázadási" problémák.

Szerintem a repülős részlegben keress egy jófajta pultos távot használtan, az a legegyszerűbb.

Ha több pénzed van a kérdésre, akkor egy ilyet pont erre találtak ki neked: (4 csatornás pultos autó-tank táv)

Több infó róla: http://www.futaba-rc.com/radios/futj60.html

Remélem jól értettem a kérdésedet és tudtam segíteni.
    Mivel az utcára kerültem a családommal, így a modellezést befejeztem. Újabb hsz-ek sem lesznek.

Köszönöm! Ez nekem újdonság, de ilyen "mixelös" távot fogok keresni, ha jól sejtem, akkor egy joy nyomásával is adhat jelet mindkét motornak egyformán, így mehet egyenesen, de mixet kikapcsolva két kézzel irányítva viszont jól kanyarodik.
    Köszönöm a segítséget! Ahogy lesz időm, kezdeni fogom az anyagbeszerzéssel

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Idézet laszlou eredeti hozzászólása
    Köszönöm! Ez nekem újdonság, de ilyen "mixelös" távot fogok keresni, ha jól sejtem, akkor egy joy nyomásával is adhat jelet mindkét motornak egyformán, így mehet egyenesen, de mixet kikapcsolva két kézzel irányítva viszont jól kanyarodik.
    Köszönöm a segítséget! Ahogy lesz időm, kezdeni fogom az anyagbeszerzéssel
    Szia

Ha delta mixet használsz (vagy távról vagy lehet külön venni vevőhöz csatlakoztatva). egy karral itányíthatod ammere mozdítos a kart arra megy a gép-
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Köszönöm, ezt is nagyon jó tudni!
    Ezt egyébként az én esetemre érted? Hogy is van ez? Két erős szabályzó kell ebben az esetben is, gondolom.
    Ezzel a delta mixel teljesen össze tudom hangolni a két motor fordulatszámát, hogy egyenesen mehessen?
    Esetleg tudnál konkrét távot, vevőt, szabályzókat javasolni?
    Emlékeztetőül: 2db 12V-os ablakemelő motort kell vele hajtanom...

Irányítható legyen:
    - Egyenesen előre, enyhe kanyar jobbra-balra, hirtelen kanyar jobbra-balra, hátrafelé egyenesen-jobbra-balra, és egytalpon megfordulás

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Idézet laszlou eredeti hozzászólása

Irányítható legyen:
    - Egyenesen előre, enyhe kanyar jobbra-balra, hirtelen kanyar jobbra-balra, hátrafelé egyenesen-jobbra-balra, és egytalpon megfordulás
    Szia!

Szerintem az összes programozható rádió tudja, de ha veszel egy sima repülős (de nem 35MHz-st!!!!!) rádiót csak ez kell hozzá:
    http://www.zenn.hu/modelsport/produc...roducts_id=618

ezzel azt tudja hogy:
    Ha a botot előre tolod akkor a fűnyíró előre megy, fokozatmentesen jobbra balra kanyarodik ugyanígy hátra.
    Ha hözépállásból csak jobbra v. balra húzod a kart akkor egyhelyben fordúl, a fordulási sebesség fokozatmentesen a kar kitérésétől függ
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Senior Member
    Hozzászólás
    1.365

Hali

Én ilyet legelöször két éve láttam egy mátyásföldi repnap alkalmával. Azóta többször is kint járt a szerkezet.
    Aranyos.
    Itt megtalálod: http://www.taviranyitosfunyiro.hu/

Nem tud ide beírni, mert nem sikerül átvergődnie a regisztrációs procedúrán,
    de nyugodtan vedd fel vele a kapcsolatot, nagyon segítőkész a srác.
    Üdv,
    Peaceful, alias: Baksa Zsolt
    HUN-1508

Oldal: 1 / 4 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve